افزایش سختگیری در جامعه؛ وزارت امر به معروف طالبان ۲۰۰ محتسب جدید استخدام می‌کند

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۱

در نخستین روز سال نو و همزمان با تلاش گسترده طالبان برای جلوگیری از برگزاری جشن نوروز، وزارت امر به معروف این گروه استخدام ۲۰۰ محتسب را آغاز کرد.

این وزارت طالبان با پخش اطلاعیه‌ای، از کسانی که در مدارس آموزش دیده‌اند، خواسته که برای استخدام به عنوان «محتسب» درخواست بدهند.

استخدام دوصد محتسب جدید می‌تواند بیانگر توسعه حوزه کار وزارت امر به معروف طالبان و افزایش سخت‌گیری این گروه در جامعه در سال پیش رو باشد.

وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان، از نهادهای کلیدی حکومت این گروه در راستای اجرای سیاست‌های سختگیرانه این گروه علیه آزادی‌های مدنی در جامعه است.

مسئولان امر به معروف طالبان در روزهای اخیر تلاش‌های گسترده‌ای را برای جلوگیری از برگزاری جشن نوروز به راه انداختند.

به گفته منابع محلی، طالبان از برگزاری جشن نوروز در مزارشریف جلوگیری کردند، مانع خروج مردم از شهر هرات به منظور گردش در طبیعت شدند و حتی پارک‌ها را هم برای سه روز به روی مردم بستند.

محتسبان وزارت امر به معروف طالبان حتی تبریکی سال نو، پوشیدن لباس نو در روز نوروز و احترام به آیین‌های نوروزی را ممنوع کردند.

محتسبان امر به معروف طالبان برای توجیه ممانعت از برگزاری جشن نوروز به شماری از روایت‌های مذهبی متوسل شدند، ولی بسیاری از کارشناسان مسائل اسلامی این روایات را قبول ندارند.

با این حال، مردم به شیوه‌های گوناگون به گرامی‌داشت از جشن نوروز پرداختند و آن را به گونه‌ای به اعتراض به سیاست‌های سختگیرانه طالبان تبدیل کردند.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید