مدیرعامل تیک‌تاک می‌گوید این شبکه چینی در امریکا با لحظه حیاتی روبه‌رو شده‌است

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۱

به دنبال افزایش شمار طرفداران طرح ممنوعیت شبکه چینی تیک‌تاک در کنگره امریکا، مدیر عامل این شرکت گفت که تیک‌تاک با «لحظه حیاتی» روبه‌رو شده است.

شو زی چو روز سه‌شنبه (اول حمل ۱۴۰۲) در ویدئویی در تیک‌تاک گفت که شمار کاربران فعال این شبکه در امریکا به نصف کاهش یافته است.

مدیر عامل تیک‌تاک گفت که این شبکه در حال حاضر ماهانه ۱۵۰ میلیون کاربر فعال دارد؛ رقمی که به گفته او، تقریبا نیمی از کاربران امریکایی است که معمولا به این شبکه سر می‌زنند.

به گزارش رویترز، مدیر عامل تیک‌تاک روز پنجشنبه در کمیته انرژی و بازرگانی مجلس نمایندگان امریکا حضور خواهد یافت.

مدیر عامل تیک‌تاک، برنامه پخش ویدئوهای کوتاه، نگران است که مذاکرات اعضای کنگره امریکا منجر به بسته شدن این شبکه در امریکا شود.

او گفت: «برخی از سیاستمداران [امریکایی] سخن گفتن درباره ممنوعیت تیک‌تاک را آغاز کرده‌اند. این امر می‌تواند تیک‌تاک را از همه ۱۵۰ میلیون کاربر [در امریکا] دور کند.»

کمتر از یک ماه پیش کانگرس یک فرصت دوماهه برای دولت جو بایدن، رئیس جمهور امریکا تعیین کرد تا استفاده از برنامه‌های ویدئویی تیک‌تاک را در دستگاه‌های دولتی ممنوع کند.

گفته شده که هدف از اتخاذ این تصمیم، ایمنی اطلاعات دولتی در امریکا است.

شرکت بیت‌دانس، مالک شبکه اجتماعی تیک‌تاک نگرانی دولت امریکا را نادرست خوانده و اتهام جاوسی برای حکومت چین را رد کرده است.

تیک در برخی کشورهای دیگر از جمله کانادا، بریتانیا، هند،‌ پاکستان و اتحادیه اروپا هم با محدودیت‌های مشابهی روبه‌رو شده است.

پیشتر طالبان در افغانستان هم استفاده از تیک‌تاک را به دلیل آنچه که این گروه محتوای «گمراه‌کننده» در این شبکه خوانده، ممنوع کرده است.

پربیننده‌ترین‌ها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید