بلاول بوتو زرداری: عمران خان هزاران تروریست را از افغانستان در پاکستان اسکان داد

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۱/۰۹

وزیر خارجه پاکستان می‌گوید که نخست‌وزیر پیشین این کشور هزاران تروریست را از افغانستان در مناطق قبایلی پاکستان اسکان داده است.

بلاول بوتو زرداری در سخنرانی در مجلس گفت تروریسم که با فداکاری ارتش، پولیس و مردم پاکستان از بین رفته بود توسط عمران خان دوباره زنده شد.

آقای زرداری روز چهارشنبه در مجلس پاکستان، عمران خان را مسئول بحران‌های اقتصادی کنونی و موج جدید تروریسم در پاکستان دانست.

او گفت که عمران خان هزاران تروریست و افراط گرا را که در افغانستان زندگی می کردند بازگردانده و آنها را در مناطق قبایلی ادغام شده اسکان داده است.

وزیر امور خارجه پاکستان در حالی از سیاست‌های نخست‌وزیر پیشین انتقاد کرد که دادگاه عالی اسلام‌آباد نیز روز چهارشنبه حکم بازداشت بدون پذیرش وثیقه برای عمران خان را در ارتباط با پرونده تهدید یک قاضی زن و یک مقام پولیس پاکستان صادر کرد.

عمران خان پارسال گفته بود که دو مقام نظامی و قضایی که دستیارش را به بازداشتگاه کشانده و شکنجه کرده بودند را «نخواهد بخشید» و علیه آنان اقدام قانونی خواهد کرد.

همچنین رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان با اتهامات دیگری در پیوند با دریافت هدایای خارجی و پنهان کردن دارایی‌هایش از فروش آنها روبه‌روست.

در جلسه روز چهارشنبه دادگاه عالی، عمران خان حضور نداشت و دادستان رجا رضوان عباسی با درخواست او برای معافیت از حضور امروز مخالفت کرد.

دادستان استدلال کرد که عمران خان غایب است و قرار وثیقه باید به غیرقابل وثیقه تبدیل شود.

در طول جلسه، وکلای آقای خان درخواست کردند که حکم بازداشت وی به قید وثیقه به دلیل این که او با تهدیدات امنیتی رو‌به‌رو بوده با وثیقه حفظ شود.

دادگاه عالی اسلام‌آباد در با صدور حکم بازداشت رئیس حزب تحریک انصاف به او دستور داد تا در تاریخ ۱۸ اپریل در مقابل دادگاه حاضر شود.

شیرین مزاری، یکی از رهبران ارشد حزب عمران خان در توییتی مدعی شد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، به شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان درباره نحوه کنترل دادگاه عالی مشاوره می‌دهد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها