تام وست: در دوحه با متحدان کلیدی امریکا درباره افغانستان گفت‌وگو کردم

جمعه ۱۴۰۲/۰۱/۲۵

تام وست، نماینده ویژه امریکا برای افغانستان گفته که در حاشیه «مجمع فکر آینده افغانستان» با «متحدان کلیدی» امریکا درباره افغانستان گفت‌وگو کرده است.

این نشست روز پنجشنبه (۲۴ حمل) با حضور شماری از اعضای حکومت پیشین افغانستان، طالبان و شماری از فعالان مدنی در دوحه برگزار شد.

آقای وست گفته که در این نشست مردان و زنان با پس‌زمینه‌های گوناگون از جمله اقتصاددان‌ها، فعالان حقوق بشر، وزیران پیشین و سران قبائل شرکت کردند.

نماینده ویژه امریکا افزوده که در این نشست حامیان و مخالفان طالبان پیشنهادهای مختلفی برای رسیدگی جامعه بین‌المللی به چالش‌های موجود در افغانستان ارائه کردند.

آقای وست همچنین نوشته که همه شرکت‌کنندگان این نشست از گفت‌وگو و مخالفت با منازعه مسلحانه به عنوان راه‌حل چالش‌های کنونی حمایت کردند.

او افزوده که این نشست با ابتکار فاطمه گیلانی، رئیس جمعیت هلال احمر حکومت پیشین افغانستان برگزار شد تا شرکت کنندگان پیام خود را به طالبان و دیگر رهبران افغانستان و طرف‌های بین‌المللی دخیل در قضیه افغانستان برسانند.

مجمع فکر آینده افغانستان جریانی متشکل از اعضای گروه طالبان، حکومت پیشین افغانستان و شماری از چهر‌‌ه‌های نزدیک به گروه طالبان است که از گفت‌وگو با این گروه حمایت می‌کنند.

نشست دوحه پنجمین نشست این مجمع است که در دانشگاه حماد بن‌‌خلیفه برگزار شد و در اعلامیه پایانی خود از گروه طالبان خواست که ممنوعیت اشتغال زنان و آموزش دختران را بردارند.

پربیننده‌ترین‌ها

خبرها
انگشتر
دیدگاه

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید