فرانسه برای کنترول ورود مهاجران در نواحی مرزی با ایتالیا از پهپاد کار می‌گیرد

شنبه ۱۴۰۲/۰۲/۲۳

مقامات فرانسوی برای مقابله با افزایش ورود مهاجران مجوز استقرار هواپیماهای بدون سرنشین در مرز فرانسه و ایتالیا را صادر کرده‌اند.

فرانسه پیش از صدور اجازه استفاده از پهپادها، ماه گذشته از تدابیر شدیدتر و توظیف ۱۵۰ پولیس اضافی برای محافظت از مرزهای مشترک با ایتالیا خبر داده بود.

به گزارش اینفو مایگرنتس، بر مبنای دستوری که از سوی فرمانداری منطقه آلپ مریتیم روز پنجشنبه صادر شد، طی سه ماه آینده پهپادهای نیروهای فرانسوی مناطق مرزی در شهرهای مانتون، کاستلار و بری‌سور رویا را کنترول خواهند کرد.

فرانسه در نظر دارد تا به کار گرفتن پهپادها راه‌های سختی را که عموما مهاجران برای عبور از مرز مشترک بین ایتالیا و فرانسه می‌پیمایند، بدون محدودیت و با دست بازتری کنترول کند.

دولت فرانسه ماه گذشته اعلام کرد که ۱۵۰ پولیس اضافی را برای کنترول مرزها در این منطقه به کار گماشته است.

الیزابت بورن، نخست وزیر این کشور همچنین گفته بود که در تابستان امسال نیروی مرزی جدیدی برای هماهنگی میان نیروهای امنیتی، گمرکی و نظامی در مرزهای منطقه تشکیل خواهد شد.

مقام‌های فرانسوی برای توجیه این اقدامات استدلال می‌کنند که تلاش‌های مهاجران برای ورود به فرانسه از ایتالیا چهار بار افزایش یافته است.

به گفته اداره پولیس فرانسه در منطقه آلپ مریتیم از آغاز سال جاری میلادی حدود ۹ هزار مهاجر در مرز دستگیر شده‌اند.

مقام‌های مسئول منطقه مرزی می‌گویند که از آغاز جنوری امسال حدود دو هزار مهاجر زیرسن و بدون همراه تنها در منطقه آلپ ماریتیم پذیرفته شده‌اند در حالی که این رقم در کل فرانسه به پنج هزار نفر می‌رسد.

به گفته آنان، اداره خدمات اجتماعی برای کودکان، امکانات لازم برای رسیدگی به آنان را در اختیار ندارد و به همین دلیل، دولت باید مسئولیت مهاجران زیرسن را به عهده بگیرد.

این اقدام از سوی نهادهای دفاع از حقوق پناهجویان با انتقاد روبه‌رو شده است.

سازمان‌های خیریه این اقدامات مقام‌ها را «سیاسی» خوانده‌ و می‌گویند که برخلاف ادعای دولت فرانسه شاهد افزایش اندک مهاجران بوده‌اند.

پربیننده‌ترین‌ها

خون‌آب
خبرها
جهان‌نما

پربیننده‌ترین ویدیو‌ها

رادیو

وقت روایت شماست

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما
ارسال کنید