مسکو می‌گوید یک گروه «خرابکار» اوکراینی از مرزهای روسیه عبور کرده است

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۳/۰۲

ویاچسلاو گلادکوف،‌ فرمانده منطقه بلگورود روسیه می‌گوید که یک گروه «خرابکار» اوکراینی روز دوشنبه وارد گرایورون، منطقه مرزی روسیه با اوکراین شده است.

مقام‌های اوکراینی می‌گویند که کی‌یف وقایع در این منطقه را تحت نظر دارد، اما هیچ دخالتی در این حملات نداشته است.

برخی گزارش‌های تاییدنشده از درگیری در این منطقه هم‌مرز با اوکراین شب دوشنبه در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد. طبق این گزارش‌ها، مقر محلی وزارت داخله و سرویس امنیتی روسیه در این حملات هدف قرار گرفته‌اند.

روزنامه اوکراینی هرمادسکه، به نقل از مقام‌های نظامی اوکراین نوشته است که لژیون آزادی روسیه و سپاه داوطلب روسیه، دو گروه مسلح مخالف مسکو این حملات را انجام داده‌اند. این روزنامه افزود که این گروه‌ها متشکل از شهروندان روسیه و متعهد به مبارزه با مقام‌های کرملین هستند.

لژیون آزادی روسیه، گروه مستقر در اوکراین به رهبری ایلیا پونومارف، چهره مخالف روسی است که ادعا می‌کند در داخل خاک روسیه علیه پوتین مبارزه می‌کند.

این گروه در توییتر نوشت که شهر مرزی کوزینکا را به «به گونه کامل آزاد» کرده است و واحدهای آن به گرایورون، مرکز این منطقه رسیده‌اند.

فرماندار منطقه بلگورود در یک پیام تلگرامی گفت که در دو حمله جداگانه، به خانه‌ها و ساختمان‌های اداری در بوریسوفکا و گراویورون آسیب وارد شده است.

کرملین اعلام کرد که هدف از این تهاجم، منحرف کردن توجه از شهر باخموت در شرق اوکراین است که نیروهای روسی ادعا می‌کنند پس از بیش از ۹ ماه درگیری به طور کامل آن را تصرف کرده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.