گاردین: بیش از ۸۰۰ میلیون درخت در شش سال گذشته در برازیل قطع شده‌ است

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۳/۱۴

براساس تحقیق روزنامه گاردین، بیش از ۸۰۰ میلیون درخت‌ در برازیل برای پاسخگویی به تقاضای گوشت در شش سال اخیر قطع شده‌ است.
طبق این پژوهش، ۱.۷ میلیون هکتار از جنگل‌های آمازون در نزدیکی کارخانه‌های گوشت از بین رفته‌ است.

این پروژه تحقیقی مشترک بین «دفتر روزنامه‌نگاری تحقیقی»، روزنامه گاردین و دو سازمان رسانه‌ای دیگر به نام‌های «گزارشگر برازیل» و «داستان‌های ممنوعه» نشان می‌دهد که وسعت بالای جنگل‌زدایی در آمازون به طور نظام‌مندی با مشاغل دامداری و پرورش گاو در برازیل مرتبط است.

این تحقیق نشان می‌دهد که علی‌رغم هشدارهای جدی در مورد اهمیت جنگل در مبارزه با بحران آب و هوا، قطع درخت در برازیل از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

دولت جدید برازیل به ریاست لوئیز لولا داسیلوا اما قول داده است که جلوی این روند را بگیرد و از تخریب بیشتر جنگل‌ها جلوگیری کند.

محققان برای یافتن مزارعی که مستعد تامین خوراک کشتارگاه بودند موضوعاتی چون حمل و نقل محصولات گوشتی و نزدیکی مزارع به «مناطق خرید» را مورد توجه قرار دادند.

تحقیقات نشان داد که تمامی این کارخانه‌ها به طور گسترده در زمینه صادرات گوشت گاو به مناطق مختلف از جمله به اتحادیه اروپا، بریتانیا و چین که بزرگترین خریداران گوشت گاو برازیل در جهان اند، فعال هستند.

سه شرکت تولید‌کننده گوشت برازیلی می‌‌‌گویند که رویه‌های انطباق دقیق را به شیوه‌ای باز و صادقانه اجرا می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که اهداف پایدار خود را برآورده می‌کنند.

با این حال برخی از گوشت‌های ارسال شده به اتحادیه اروپا می‌تواند قوانین جدیدی را که برای مبارزه با جنگل‌زدایی در زنجیره تامین طراحی شده است، نقض کند.

طبق مقررات تازه، نمی‌توان فرآورده‌های گوشتی وارد شده به اتحادیه اروپا را با هرگونه جنگل‌زدایی که پس از دسامبر ۲۰۲۰ رخ داده است مرتبط کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

مراسم تاج‌گذاری پادشاه چارلز سوم 
خبر
جهان‌نما
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها