سازمان جهانی بهداشت درباره روند نگران‌کننده شیوع کووید۱۹ در جهان هشدار داد

چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۱۵

رئیس سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه گفت که نشانه‌های نگران کننده شیوع ویروس کووید۱۹ در کشورهای نیم‌کره شمالی مانند امریکا به چشم می‌خورد.

تدروس آدهانوم گبریسوس گفت که سطح بستری شدن و مرگ ناشی از کرونا در بخش‌هایی از خاورمیانه بالا رفته است.

او از کشورها خواست که سطح تزریق واکسین کووید را بالا ببرند و شیوع این ویروس را تحت نظر داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، با این که شمار زیادی از کشورها ارایه آمار و اطلاعات مربوط به وضعیت کووید را به این سازمان متوقف کرده‌اند، اما این نهاد تخمین می‌زند هزاران نفر در اثر ابتلا به کووید در شفاخانه بستری شده اند.

گبریسوس در یک کنفرانس خبری در ژنو گفت: «همزمان با نزدیک شدن زمستان، ما روندهای نگران کننده شیوع کووید۱۹ را در نیم‌کره شمالی می بینیم. مرگ و میر ناشی از کووید در بخش های از آسیا، از جمله خاورمیانه، بالا رفته است. در عین حال، شمار کسانی که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند، در اروپا و چندین منطقه دیگر افزایش یافته است.»

سازمان جهانی بهداشت در ثور امسال پایان وضعیت اضطراری کووید را اعلام کرد. حکومت‌ها امیدوارند که تزریق گسترده واکسین در دو سال گذشته، معافیت لازم را برای محدود کردن تهدید همه‌گیری کرونا به وجود آورده باشد.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که واکسین‌های موجود در برابر سویه‌های جدید کووید کارا اند و از افراد آسیب‌پذیر خواسته است که واکسین بوستر دریافت کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
قدرت کلمات

رادیو

پادکست‌ها