امریکا به ارزش ۶۰۰ میلیون دالر تجهیزات نظامی به اوکراین می‌دهد

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۱۷

در ادامه کمک‌های نظامی واشنگتن به کی‌یف، معاون سخنگوی پنتاگون از اختصاص بسته کمک نظامی جدید امریکا به اوکراین به ارزش ۶۰۰ میلیون دالر خبر داد.

به گفته سابرینا سینگ، کمک جدید شامل تجهیزات دفاع هوایی و انواع مهمات است.

او روز پنجشنبه (۱۶ سنبله) در یک نشست خبری گفت: امروز وزارت دفاع امریکا بسته کمک نظامی جدیدی را به اوکراین اختصاص داد. این بسته ۶۰۰ میلیون دالری شامل تجهیزاتی برای تقویت دفاع هوایی اوکراین، مهمات توپخانه و سایر موارد است.

بر اساس گزارش‌ها، این بسته همچنین شامل گلوله‌های HIMARS، گلوله‌های ۱۰۵ میلی متری، تجهیزات جنگ الکترونیک و پاکسازی ماین خواهد بود.

وزارت دفاع اوکراین ماه گذشته اعلام کرد که خاک‌ این کشور اکنون بیشترین ماین‌‌ روی زمین را دارد و ارتش کی‌یف هم با کمبود شدید نیرو و تجهیزات ماین‌روبی مواجه است.

پنتاگون می‌گوید که ایالات متحده از فبروری ۲۰۲۲ تاکنون ۴۴.۴ میلیارد دالر کمک نظامی به اوکراین کرده است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه امریکا هم روز چهارشنبه (۱۵ سنبله) به منظور افزایش همگرایی دو کشور در آستانه نشست مجمع عمومی سازمان ملل به کی‌یف رفت و در دیدار با ولودیمیر‌ زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، از پیشرفت‌های ضدحمله این کشور در برابر روسیه ستایش کرد.

مسکو می‌گوید واشنگتن قصد دارد با کمک مالی به ارتش اوکراین «برای راه انداختن این جنگ تا آخرین اوکراینی» ادامه دهد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اخیرا گفته است که کمک‌های امریکا به کی‌یف بر روند «عملیات ویژه نظامی روسیه» تاثیری نخواهد داشت. روسیه تهاجم نظامی به اوکراین را عملیات ویژه می‌خواند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
نان آوران
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.