نماینده وزارت خارجه و معاون پارلمان ایالتی آلمان از محل تحصن تمنا پریانی بازدید کردند

شنبه ۱۴۰۲/۰۶/۱۸

نماینده وزارت خارجه آلمان و معاون پارلمان ایالتی این کشور در نهمین روز اعتصاب غذای تمنا زریاب پریانی از محل تحصن او در شهر کلن بازدید کردند.

خواهر تمنا پریانی به افغانستان اینترنشنال گفت آنها خواستار پایان اعتصاب شدند و از خانم پریانی برای سخنرانی در پارلمان ایالتی دعوت کردند.

مقامات آلمان در حالی از محل تحصن خانم پریانی بازدید کردند که او و نظام جلالی روز شنبه ۱۸ سنبله، به‌دلیل بدتر شدن شرایط صحی شان به شفاخانه منتقل شدند.

تمنا زریاب پریانی و نظام جلالی نه روز پیش در اعتراض به سیاست‌های زن ستیزانه طالبان و به منظور به رسمیت‌ شناختن آپارتاید جنسیتی در افغانستان، در شهر کلن آلمان اعتصاب غذا کردند. آقای جلالی اهل ایران است.

زرمینه پریانی، خواهر تمنا زریاب پریانی به افغانستان اینترنشنال گفت که معاون پارلمان ایالت نوردراین–وستفالن از تمنا پریانی برای سخنرانی در پارلمان این ایالت دعوت کرده است.

تمنا زریاب پریانی از زنان معترض افغان است که پس از تسلط طالبان بر افغانستان، با شماری دیگر از دختران در کابل علیه این گروه بارها دست به اعتراض زدند. طالبان او را بازداشت کردند و خانم پریانی پس از رهایی از بند این گروه از افغانستان خارج و به آلمان پناهنده شد.

همزمان، شمار دیگر از فعالان زن افغان در ناوری و پاکستان نیز با خواست مشابه اعتصاب غذا کرده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها
بحث روز

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.