سازمان ملل: بیش از ۳۶ هزار کودک در افغانستان از دریافت کمک‌های غذایی محروم شدند

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۱۹

دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد که بیش از ۳۶ هزار کودک زیر پنج سال در افغانستان به دلیل کمبود منابع مالی از بسته‌های غذایی کمکی محروم شده‌اند. این دفتر روز یکشنبه نسبت به پیامدهای «شکاف عمیق مالی» در سال ۲۰۲۳ هشدار داد.

دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل ۱۹ سنبله در پستی در شبکه اجتماعی ایکس، توییتر سابق، نوشت که این کودکان در ولایت‌هایی زندگی می‌کنند که از نظر کمک‌رسانی دارای اولویت تشخیص داده شده بودند.

این دفتر سازمان ملل گفته که دسترسی ۱۰۰ هزار نفر دیگر هم در افغانستان به خدمات اولیه صحی و تغذیه، محدود یا متوقف شده است.

بر اساس آمار این دفتر، ۱۷۳ مرکز تغذیه و سلامت سیار با احتمال بسته شدن مواجه هستند که اگر این واقعیت پیدا کند، بر زندگی ۷۰ هزار و ۲۰۰ کودک زیر پنج سال تاثیر خواهد گذاشت. گفته شده ۱.۸ میلیون نفر هم از خدمات تغذیه محروم خواهند شد.

دفتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل اواخر ماه اسد گذشته از کاهش ۱.۳ میلیارد دالری بودجه‌ کمک‌رسانی سازمان ملل در افغانستان خبر داد.

این نهاد هشدار داد که کاهش بودجه در زمستان امسال خانواده‌های آسیب‌پذیر افغان را در معرض گرسنگی، بیماری و حتی مرگ قرار می‌دهد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها