سفیر امریکا: کشورهای جهان باید اتحاد خود را در برابر سیاست‌های طالبان حفظ کنند

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۶/۲۰

سفیر امریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل دوشنبه گفت که وضعیت زنان در افغانستان روز تا روز بدتر می‌شود.

او از کشورهای جهان خواست که توافق نظر کنونی شان درباره سیاست‌های طالبان را حفظ کنند و عادی‌سازی روابط باید منوط به تغییر رفتار این گروه باشد.

میشل تیلور مانند بسیاری از نمایندگان کشورها در نشست شورای حقوق بشر در سخنرانی خود از بیانیه گزارشگر ویژه این شورا برای افغانستان حمایت کرد.

ریچارد بنت در پنجاه‌وچهارمین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه (۲۰ سنبله) در ژنو گفت که سیاست‌های طالبان علیه زنان «ظالمانه و زن‌ستیزانه» است.او افزود که طالبان حقوق زنان و دختران را به طور «نظام‌مند» نقض و محدود می‌کند.

سفیر امریکا در بیانیه‌اش گفت طالبان سعی دارند که زنان را کاملاً از حوزه عمومی حذف کند. او بار دیگر تکرار کرد که امریکا و کشورهای جهان، طالبان را تا زمانی که سیاست‌های افراطی خود را تغییر ندهد، به رسمیت نخواهند شناخت.

او از نمایندگان دولت‌های دیگر نیز خواست که باید اتحاد خود را در برابر طالبان حفظ کنند و از این گروه بخواهند که سیاست‌های خود را علیه زنان و دیگر اقشار جامعه افغانستان تغییر بدهد.

خانم تیلور بدون نام بردن از طالبان گفت که گزارش‌های موجود درباره قتل و شکنجه اعضای حکومت پیشین افغانستان معتبر است و نسبت به آن ابراز نگرانی کرد.

طالبان گزارش سازمان‌های حقوق بشری درباره قتل و شکنجه نظامیان پیشین را تکذیب کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
جهان‌نما
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.