گراندپریکس چین؛ فرزاد منصوری ورزشکار افغان با ستاره‌های تکواندوی جهان مسابقه می‌دهد

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۲۴

مسابقات گراند پریکس تکواندو، از ١٠ تا ١٢ اکتوبر ٢٠٢٣ در شهر تای‌یوان (Taiyuan) چین برگزار می‌شود. در این مسابقات ٣٢ تکواندوکار برتر جهان حضور خواهند داشت.

فرزاد منصوری، عضو سابق تیم ملی تکواندوی افغانستان که دارای رنکینگ ٢٦ المپیکی است نیز در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

رنکینگ المپیکی منصوری که حالا در بریتانیا زندگی می‌کند، ٢٦ است و او اگر بتواند در این مسابقات که G٦ است قهرمان شود، ٦٠ امتیاز کسب خواهد کرد و می‌تواند جواز حضور در مسابقات المپیک را به دست بیاورد.

منصوری در مسابقه اول و در وزن منفی هشتاد کیلوگرام، با تکواندوکار ناروی به نام «ریچارد» روبه‌رو خواهد شد که دارای مدال از مسابقات ستاره‌های جهان و مقام نایب‌قهرمانی اروپا است.

مسابقه دوم منصوری با «سیو وون» دارنده سه مدال رقابت‌های گراندپریکس از کوریای جنوبی خواهد بود.

منصوری اگر در این دو دیدار به پیروزی برسد، به احتمال فراوان در یک‌چهارم نهایی، با سیف عیسی از مصر رقابت خواهد کرد. این تکواندوکار مصری، دارنده مدال برنز المپیک است.

مسابقات گراندپریکس (Grand Prix) به نام ستاره‌های جهان نیز مشهور است که روح الله نیکپا، تنها مدال‌آور افغانستان از مسابقات المپیک، در سال ٢١٠٥ در این رقابت‌ها شرکت کرده بود.

منصوری به دلیل کسب سه مدال طلا و نقره از رقابت‌های تکواندو که درکشورهای استونیا، صربستان و جام باشگاه‌های اروپا کسب کرد، به این مسابقات دعوت شده است.

قابل ذکر است که مسابقات ستاره‌های جهان یا گراندپریکس هر سال، چهار بار برگزار می‌شود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما
گفت‌وگوی ویژه

رادیو

پادکست‌ها