یک مقام اروپایی: مهاجرت می‌تواند 'نیروی منحل‌کننده اتحادیه اروپا' باشد

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۳۱

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته که مهاجرت با اختلافات عمیق فرهنگی در میان اعضای این اتحادیه و نبود سیاست مشترک، می‌تواند نیروی منحل‌کننده اتحادیه اروپا باشد.

جوزپ بورل گفت روسیه تلاش خواهد کرد شعله‌های مهاجرت را در اروپا شعله‌ور کند.

آقای بورل در مصاحبه‌ای که روز جمعه، ۳۱ سنبله در روزنامه گاردین منتشر شد، این ادعا را رد کرد که جنگ اوکراین، بحران مهاجرت در اروپا را تشدید خواهد کرد. او مهاجرت را مشکل چند دهه‌ای دانست که ناشی از جنگ و فقر در برخی از کشورها است.

جوزپ بورل در این مصاحبه درباره جنگ اوکراین و بحران مهاجرت در اروپا صحبت کرده است.

آقای بورل از کشورهای اروپایی خواست همکاری بیشتری در بخش‌های دفاعی با همدیگر داشته باشند. او همچنین خواستار تصمیم‌گیری سریع‌تر این کشورها در مورد تامین تسلیحات به اوکراین شد.

این دیپلومات ارشد اروپایی از «ضد حمله تدریجی» اوکراین دفاع کرد و گفت در وضعیتی که یک‌سوم خاک این کشور ماین‌گذاری شده، اگر اوکراین یک ضدحمله تمام‌عیار انجام می‌داد، به معنای «انتحار» بود.

در روزهای اخیر در پی هجوم هزاران پناهجوی جدید به ایتالیا، نگرانی‌ها درباره کنترول مهاجران در اروپا دوباره توجه‌ها را به خود جلب کرده است.

جورجیا ملونی، نخست‌وزیر راستگرای ایتالیا، که با اظهارات بحث‌برانگیزش در مورد جلوگیری از مهاجران به قدرت رسید، گفت که پس از ورود ۱۱ هزار نفر به جزیره‌ای در این کشور اجازه نخواهد داد کشورش به «اردوگاه پناهندگان اروپا» تبدیل شود.

با این حال، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با گاردین گفت که ناسیونالیسم در اروپا در حال افزایش است. او افزود افزایش ناسیونالیسم در اروپا بیشتر به خود پدیده مهاجرت مربوط می‌شود تا بدبینی اروپا.

جوزپ بول پدیده مهاجرت را برای اروپا پدیده‌ای دارای «تناقض» خواند، چرا که به گفته این دیپلومات ارشد اروپایی، این قاره به مهاجران نیاز دارد، زیرا کشورهای اروپایی رشد جمعیتی بسیار پایینی دارند.

مسئولیت سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: «اگر می‌خواهیم از نظر کارگری زنده بمانیم، به مهاجر نیاز داریم.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها