جولی ارتز، بازیکن تیم ملی زنان امریکا و قهرمان ٢ دوره جام جهانی از فوتبال خداحافظی کرد

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۳۱

جولی ارتز، بازیکن تیم ملی فوتبال زنان امریکا که سابقه دو قهرمانی در جام جهانی و کسب دو جایزه بهترین فوتبالیست سال امریکا را دارد، از فوتبال خدا حافظی کرد. او در بازی دوستانه مقابل افریقای جنوبی در سینسیناتی امریکا، شنکاک‌هایش را آویزان کرد.

جولی ارتز یکی از موفق‌ترین بازیکنان امریکا بود و در بازی مقابل افریقای جنوبی که به پیروزی سه بر صفر پیروز امریکا انجامید، برای آخرین بار پیراهن تیم ملی کشورش را پوشید. او در دقیقه ٣٥ نیمه اول تعویض شد و در میان تشویق کر کننده هواداران فوتبال از زمین بیرون رفت.

ارتز پیش از شروع مسابقه و حین برگزاری مراسم خداحافظی برای او، احساساتی شد و اشک ریخت.

او ١٢٢ بار پیراهن تیم ملی فوتبال زنان امریکا را پوشیده و نقش مهمی در موفقیت‌های تیم ملی زنان امریکا داشت. ارتز ابتدا به عنوان مدافع میانی بازی می‌کرد؛ سپس در پست هافبک دفاعی بازی‌های درخشانی انجام داد.

او بعد از المپیک ٢٠٢١، به مدت ١٨ ماه به دلیل مصدومیت و تولد پسرش از فوتبال دور بود؛ اما در جام جهانی ٢٠٢٣ زنان برای تیم ملی امریکا به میدان رفت.

او دو بار در سال‌های ٢٠١٧ و ٢٠١٩ بهترین بازیکن سال امریکا شد. او تنها بازیکنی است که هم جایزه بهترین بازیکن جوان و هم دو بار عنوان بهترین بازیکن زن سال کشورش را برده است.

او که حالا ٣١ ساله است، از سال ٢٠١٣ تا امروز به مدت ده سال عضو تیم ملی فوتبال زنان امریکا بود.

ارتز در سه دوره، هفده بازی در جام جهانی انجام داد که حاصل آن سیزده پیروزی و چهار مساوی است.

او در سال ٢٠١٢ به عنوان مدافع میانی، بازوبند کاپیتانی امریکا را در جام جهانی زنان زیر ٢٠ سال در جاپان به بازو بست و جایزه سوم بهترین بازیکن مسابقات را دریافت کرد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

گفت‌وگوی ویژه
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها