نتانیاهو با انتقاد از مماشات جهان با جمهوری اسلامی، خواستار حمایت از معترضان ایرانی شد

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۳۱

نخست‌‌وزیر اسرائیل از «مماشات» جامعه بین‌المللی در برابر جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرد و خواستار حمایت از معترضان ایرانی شد.

بنیامین نتانیاهو در مجمع عمومی سازمان ملل گفت جامعه جهانی قول بود در برابر تخلف هسته‌ای ایران، تحریم‌های بیشتری وضع کند.

آقای نتانیاهو در نشست روز جمعه، ۳۱ سنبله با اشاره به فعالیت‌های «خرابکارانه» ایران گفت که «قاتلان جمهوری اسلامی در چند سال اخیر هزاران شهروند ایرانی را به قتل رسانده‌اند و پهپادهای جمهوری اسلامی تهدیدی برای اسرائیل و کشورهای عربی هستند.»

او با بیان این که پهپادهای جمهوری اسلامی موجب مرگ و ویرانی در اوکراین شده‌اند، گفت با همه این‌ها، جامعه جهانی در قبال این موضوعات با «مماشات» برخورد کرده است.

نخست‌وزیر اسرائیل افزود: «ما باید از زنان و مردان دلیر ایران حمایت کنیم - مردمی که این از رژیم نفرت دارند و آرزوی آزادی دارند. شرکای واقعی ما برای آینده‌ای بهتر مردم ایرانند؛ نه عاملان نقض حقوق آنان.»

آقای نتانیاهو در ادامه با تاکید بر مواهب و مضرات هوش مصنوعی از کشورهای جهان خواست تا با تمام تهدیدهای بالقوه این تکنالوژی مقابله کنند.

او گفت: «باید با همکاری با یکدیگر اطمینان حاصل کنیم که یک وعده آرمانشهر هوش مصنوعی تبدیل به یک دنیای ویران و یک خرابه برای بشریت نشود».

وی همچنین از رهبران کشورهای جهان خواست تا با شیوه اخلاقی و مسئولانه از طریق هوش مصنوعی آزادی بیشتری را در دنیا به ارمغان بیاورند و به گرسنگی و جنگ پایان بدهند.

آقای نتانیاهو از کشورهای عضو سازمان ملل خواست که مانع هسته‌ای شدن ایران شوند و از گسترش بنیادگرایی و تندروی در منطقه جلوگیری کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.