روسای جمهور امریکا و اوکراین دیدار کردند

جمعه ۱۴۰۲/۰۶/۳۱

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین با جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا در کاخ سفید دیدار کرد. این دومین سفر ولودیمیر زلنسکی به واشنگتن از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین است. جو بایدن در این دیدار بار دیگر بر حمایت از اوکراین تاکید کرد.

رئیس‌جمهور امریکا تاکید کرد که جهان در برابر تهاجم روس‌ها در کنار اوکراین می‌ایستد.

آقای بایدن در این دیدار که روز پنجشنبه (۳۰ سنبله) انجام شد، اعلام کرد که بسته جدیدی از کمک‌های نظامی ایالات متحده به اوکراین ارسال خواهد شد.

او گفت هفته آینده اولین تانک‌های آبرامز به اوکراین تحویل داده خواهد شد.

ولودیمیر زلنسکی در شبکه اجتماعی اکس (توییتر سابق) نوشت: «از رئیس جمهور امریکا به خاطر حمایتش و بسته کمک نظامی جدید که امروز اعلام شد تشکر کردم. این دقیقا همان چیزی است که سربازان ما در حال حاضر به آن نیاز دارند.»

آقای زلنسکی همچنین تاکید کرده که واشنگتن و کی‌یف به همکاری با یکدیگر برای تسهیل صادرات غلات و افزایش حمایت جهانی از فرمول صلح اوکراین ادامه می‌دهد.

ولودیمیر زلنسکی با لوید آستین، وزیر دفاع امریکا نیز دیدار جداگانه‌ای داشت. ریاست جمهوری اوکراین خبر داده که ولودیمیر زلنسکی و لوید آستین در مورد تامین سیستم‌های توپخانه و سلاح‌های دوربرد برای نیروهای دفاعی و همچنین تقویت پدافند هوایی اوکراین گفتگو کردند.

رئیس جمهور اوکراین همچنین از وزیر دفاع امریکا برای شرکت در مجمع صنایع دفاعی که در قرار است در کی‌یف برگزار شود دعوت کرد.

ولودیمیر زلنسکی در سخنرانی خود در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد «نباید به روسیه اعتماد کرد.»

او گفت اوکراین هر کاری را که می‌تواند انجام می‌دهد تا پس از تهاجم روسیه، دیگر هیچکسی در جهان جرات حمله به کشور دیگری را نداشته باشد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها