احمد مسعود: طالبان محبوبیت دور اول خود را از دست داده‌اند

شنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۱

رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان می‌گوید طالبان «محبوبیت دور اول» خود را از دست داده و کشورهای خارجی نیز این گروه را نسبت به دفعه قبل بیشتر شناخته‌اند.

احمد مسعود با برشمردن برخی از امتیازهایی که گروه‌های مخالف طالبان دارند، پرسید «چرا ما امروز نمی‌توانیم مثل دیروز مقاومت کنیم؟»

احمد مسعود در یک نشست مجازی به مناسبت سالروز کشته شدن برهان‌الدین ربانی گفت، «اکنون همه‌چیز هست به جز دو چیز: استاد شهید [برهان‌الدین ربانی] و قهرمان ملی [احمدشاه مسعود].»

همایش مجازی یادبود از دوازدهمین سالروز ترور برهان‌الدین ربانی، رئیس پیشین شورای عالی صلح، از سوی شورای عالی مقاومت ملی برای نجات افغانستان روز شنبه، اول میزان، به طور مجازی برگزار شد.

در این مراسم احمد مسعود گفت: «برخلاف آنچه طالبان ادعا می‌کنند، این گروه حاضر به مذاکره و مصالحه نیست و این نشان می‌دهد که طالبان هیچ چیز از دین نمی‌دانند.»

او می‌افزاید که به‌رغم تلاش‌های احمدشاه مسعود و صلاح‌الدین ربانی، رهبران پیشین جهادی برای مصالحه و مذاکره نتیجه‌بخش نبود و پدیده زشتی به نام طالبان به وجود آمد.

رهبر جبهه مقاومت ملی افغانستان می‌گوید طالبان از نام «طلاب» و «مدرسه» سوءاستفاده کرده و در صدد «دفاع بد» از اسلام و دین اند.

با اینحال او از کرنش جهان و سکوت منطقه در مقابل طالبان نیز انتقاد کرد و گفت که کشورهای مختلف در گذشته نیز مخالف پیروزی «انقلاب اسلامی مردم افغانستان» بودند و با ترفندهای مختلف به دنبال ضربه و براندازی آن بودند.

با اینحال احمد مسعود از جبهه مقاومت ملی افغانستان به‌عنوان «تداوم راه و اهداف احمدشاه مسعود و برهان‌الدین ربانی» یاد کرد و گفت: «وظیفه ما ایستادگی و مبارزه در مقابل دشمن است».

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سفیران
جهان‌نما
خبرها
بحث روز

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.