فایننشال تایمز: وزیر خارجه پیشین چین با یک مجری تلویزیون روابط خارج از ازدواج داشته است

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۴

به دنبال نشر گزارش‌ها درباره برکناری وزیر خارجه چین به دلیل ارتباط خارج از ازدواج، اکنون گفته می‌شود که او با یک مجری معروف تلویزیون روابط داشته است.

به نقل از فایننشال تایمز، این مجری از طریق «رحم اجاره‌‌ای» از چین گانگ صاحب یک فرزند نیز است.

چین گانگ، وزیر خارجه وقت چین در ماه سرطان امسال از مقامش برکنار شد. برای اولین بار، هفته پیش روزنامه وال استریت ژورنال فاش کرد که گانگ به علت رابطه بیرون از ازدواج برکنار شده است، رابطه‌ای که منجر به تولد یک طفل نیز شده است.

فایننشال تایمز روز سه‌شنبه (چهار میزان) گزارش داد که فو شیائوتیان، مجری تلویزیون «فونیکس تی‌وی» در لندن، سال گذشته به یکی از نزدیکان خود درباره داشتن طفلی از وزیر خارجه چین به کمک رحم اجاره‌ای گفته بود.

برخی جفت‌ها به کمک زنان دیگر و در بدل پرداخت پول صاحب طفل می‌شوند. این روش در چین غیرقانونی است. اکنون تحقیقات حکومت چین بر این متمرکز است که آیا این رابطه امنیت ملی چین را به خطر انداخته است یا خیر.

منابع به این روزنامه انگلیسی گفته‌اند که چین گانگ در سال ۲۰۱۰ با فوشیائوتیان آشنا شد. این خانم در آن زمان پس از ترک دانشگاه کمبریج، در یک گروه رسانه‌ای چینی به نام «فونیکس تی‌وی» در لندن کار می‌کرد. نزدیکان این خانم می‌گویند که آنها نزدیک به یک دهه بعد روابط نزدیک‌تری در بیجینگ آغاز کردند‌.

رئیس‌جمهور چین بارها تاکید کرده که زندگی خانوادگی مقامات ارشد این کشور بازتاب مهمی از عملکرد کاری آنان است.

مقامات چینی در مورد اخراج وزیرخارجه پیشین این کشور اظهار نظری نکرده‌اند، اما پس از برکناری وی تمام جلسات و سخنرانی‌های وی از وب‌سایت وزارت خارجه حذف شده است.

با این‌حال تحلیل‌گران سیاسی می‌گویند که او همچنین یک عضو شورای ایالتی است که به طور بالقوه می‌تواند بازگشت به سیاست چین را تسهیل کند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.