احمد مسعود: برای کشاندن طالبان به میز مذاکره «جنگ چریکی» را شدت می‌بخشیم

جمعه ۱۴۰۲/۰۷/۰۷

احمد مسعود، رهبر جبهه مقاومت ملی می‌گوید هیچ مذاکره‌ای با طالبان درباره صلح وجود ندارد. او قول داد که "جنگ چریکی" را برای کشاندن این گروه به میز مذاکره تشدید می‌کند.

آقای مسعود گفته تعداد نیروهای این جبهه از ۱۲۰۰ به دو هزار نفر افزایش یافته است.

احمد مسعود عصر روز پنجشنبه (۶ میزان) در مراسم رونمایی یک کتاب جدید در پاریس گفت که تنها راه کسب مشروعیت برای طالبان برگزاری انتخابات است. با این حال،‌ به گفته آقای مسعود انتظار نمی‌رود که اکنون چنین چیزی اتفاق بیفتد.

رهبر جبهه مقاومت گفت: «طالبان از هر گونه گفت‌وگو امتناع می ورزند و می‌خواهند که جهان و مردم افغانستان آنها را به عنوان تنها گزینه بپذیرند، در حالی که چنین نیست.»

رهبر جبهه مقاومت با اشاره به مجهز بودن کامل طالبان گفته که نیروهای این جبهه مجبور شده‌اند تاکتیک جنگی خود را تغییر دهند.

مسعود گفت: «ما سال گذشته رویکرد عملگرایانه‌تری را انتخاب کردیم و آن جنگ چریکی است. به همین دلیل است که کمتر دیده‌ می‌شویم اما تاثیر بیشتری داریم.»

رهبر جبهه مقاومت افزود که نیروهایش هیچ کمک نظامی دریافت نمی‌کنند و به ذخیره‌های تسلیحاتی موجود متکی هستند. او گفت که آنها نیاز به مهمات دارند.

رهبر ۳۴ ساله جبهه مقاومت گفت: «کافی است که برای طالبان دردسر باشیم، نه اینکه آنها را سرنگون کنیم،‌ یا اینکه آنها را آنقدر درد بدهیم تا برای گفت‌وگوهای درست و معنادار حاضر شوند. بنابراین، این چیزی است که جهان باید بفهمد.»

رد پیشنهاد بازگشت به افغانستان

به گزارش رویترز، مسعود هرگونه پیشنهاد بازگشت به افغانستان به عنوان بخشی از برنامه بازگشت مقام‌های سابق از سوی طالبان را رد کرد.

گگفت: "کسانی که افغانستان را ترک کردند، برای چیزی فراتر از یک خانه یا یک ماشین ترک کردند. آنها برای اهداف عالی رفتند. آنها برای برخی اصول رفتند."

با این حال، آقای مسعود گفت اگر طالبان اعلام کند که انتخابات را می‌پذیرد، آنها همین بر می گردند «زیرا این همان چیزی است که ما می‌خواهیم.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
پرونده‌ی اینترپل
خبرها
بحث روز

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.