الله داد رحیمی مشت‌زن افغان، برای کسب کمربند قهرمانی در آلمان وارد رینگ می‌شود

جمعه ۱۴۰۲/۰۷/۰۷

الله داد رحیمی از افغانستان برای کسب کمربند قهرمانی بوکس آلمان (German Boxing Association)، سی‌ام سپتمبر ٢٠٢٣ (فردا) در شهر برلین آلمان و در وزن ٦٧ کیلوگرام، مقابل ولکان گوکچک (Volkan Gokcek) از ترکیه وارد رینگ بوکس می‌شود. مسابقه‌ای که در ١٠ راوند ٣ دقیقه‌ای برگزار خواهد شد.

الله داد رحیمی، بوکسور نام آشنای افغانستان که حالا در سازمان بوکس کلمبیا تیاتر مسابقه می‌دهد، بین سال‌های ٢٠١١ تا ٢٠١٦ قهرمان تیم ملی بوکس افغانستان بود و تجربه شرکت در رقابت‌های گوناگون آماتور را دارد. او که از مسابقات جنوب آسیا مدال نقره و از رقابت‌های دهه فجر ایران مدال برنز برای افغانستان کسب کرده بود، از سال ٢١٠٨ به بعد به مسابقات حرفه‌ای بوکس رو آورده است.

رحیمی، ٣٣ ساله و دارای شش ریکارد در مسابقات حرفه‌ای بوکس است. او در این تعداد مسابقه، چهار برد و دو باخت داشته است.

حریف او ولکان گوکچک از ترکیه که در آلمان پرورش یافته، ٢٧ ساله و دارای دوازده ریکارد در بوکس حرفه‌ای است. این ورزشکار تا حالا در هیچ مسابقه‌ای شکست نخورده و از این تعداد مسابقه، ٨ مبارزه‌اش را با ناک اوت کردن حریفانش به پایان برده است.

الله داد رحیمی، به افغانستان اینترنشال گفت که در تمرین چند روز پیش، انگشت دست‌اش آسیب دیده و پزشکان او را از تمرین و مسابقه منع کرده‌اند؛ اما او با وجود آسیب دیدگی، به خاطر هماهنگی‌های انجام شده برای مسابقه، در این رقابت حاضر خواهد شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
سفیران

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.