متقی به نماینده پاکستان: به‌جای اظهارات رسانه‌ای، مشکلات از راه‌های دیپلوماتیک حل شود

شنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۸

وزیر خارجه طالبان در دیدار با نماینده ویژه پاکستان گفته هنگام بروز مشکلات، باید به جای اظهارات رسانه‌ای، چالش‌ها از راه‌های دیپلوماتیک حل شود.

وزارت خارجه طالبان از دیدار امیرخان متقی با نمایندگان پاکستان و چین در حاشیه نشست فارمت مسکو خبر داد.

در خبرنامه‌ای که روز شنبه، هشتم میزان، در صفحه حافظ ضیا احمد، معاون سخنگوی وزارت خارجه طالبان در شبکه اجتماعی اکس منتشر شده، آمده است: امیرخان متقی پیوند بین افغانستان و پاکستان را رابطه «دوستانه» توصیف کرده و خواهان حل مشکلات از راه‌های دیپلوماتیک شده است.‌

هرچند پاکستان از رژیم طالبان در افغانستان حمایت می‌کند، با این حال اظهارات مقامات این کشور علیه طالبان افغانستان درباره چگونگی مهار تحریک طالبان پاکستانی در ماه‌های گذشته به طور پیوسته توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است.

حکومت پاکستان بارها ادعا کرده است که جنگجویان تحریک طالبان پاکستان از خاک افغانستان برای حمله به این کشور استفاده می‌کند.

آمارهای رسمی نشان می‌دهد که تلفات ناشی از حملات دهشت‌افگنانه در نقاط مختلف پاکستان پس از به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان افزایش یافته است. اسلام‌آباد افزایش حملات طالبان پاکستانی را ناشی از آزادی عمل آنان در افغانستان می‌داند.

با این‌حال مقامات طالبان گفته‌‌اند که این گروه در قبال حملات شبه‌نظامیان در پاکستان مسئولیتی ندارد و هرگونه حمایت از شبه‌نظامیان پاکستانی به‌ویژه تحریک طالبان پاکستان را رد کرده‌ است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
دیدگاه
خبرها
سفیران

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.