جو بایدن از جمهوری‌خواهان خواست تا کمک به اوکراین را در بودجه حکومت فدرال شامل کنند

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۷/۰۹

رئیس‌جمهور امریکا روز یکشنبه از جمهوری‌خواهان در کانگرس خواست تا از لایحه کمک بیشتر به اوکراین حمایت کنند و «بازی را کنار بگذارند.»

بایدن گفت که زمان زیادی برای حفظ ادامه کمک‌ها به اوکراین باقی نمانده که درگیر جنگی شدید با روسیه است.

مجلس نمایندگان و سنای امریکا روز شنبه (هشت میزان) طرح تامین بودجه موقت دولت فدرال امریکا را تصویب کرد تا دولت تعطیل نشود. اما این لایحه که تا ۲۶ عقرب اعتبار دارد، کمک به اوکراین را شامل نمی‌شود.

با این‌حال، بایدن گفت که جمهوری‌خواهان متعهد شده‌اند که لایحه کمک‌ به اوکراین را به طور جداگانه به رای بگذارند.

او به خبرنگاران گفت: «ما تحت هیچ شرایطی نمی‌توانیم اجازه دهیم حمایت امریکا از اوکراین قطع شود. من کاملاً انتظار دارم که رئیس مجلس به تعهد خود برای حمایت مورد نیاز از کمک به اوکراین در حالی که آنها در برابر تجاوز [روسیه] از خود دفاع می‌کنند، عمل کند.»

در میان نمایندگان جمهوری‌خواه حمایت از کمک بی‌قیدوشرط و بلندمدت به اوکراین، آن طور که جو بایدن انتظار دارد، کاهش یافته است. آنها می‌گویند که اوکراین طرحی برای پیروزی بر روسیه ندارد و نظارتی بر مصرف کمک‌های امریکا به این کشور موجود نیست.

بایدن چندی پیش به ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، اطمینان داد که با وجود مخالفت برخی از قانون‌گذاران جمهوری‌خواه، حمایت قاطع ایالات متحده از جنگ او برای عقب راندن متجاوزان روس ادامه خواهد یافت.

بایدن از جمهوری‌خواهان خواست که از سیاست امتیازگیری به بهای رفتن تا لبه بحران دست بکشند.

او گفت: «من جداً از دوستان جمهوری‌خواه در کنگره می‌خواهم که منتظر نمانند. مانند تمام تابستان وقت خود را تلف نکنید. بودجه یکساله را تصویب کنید. به توافقی که چند ماه پیش انجام دادیم احترام بگذارید.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
دیدگاه
خبرها
سفیران

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.