آمار تازه جنگ حماس و اسرائيل؛ بیش از ۹۰۰ اسرائيلی و ۷۰۴ فلسطینی کشته شدند

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۷/۱۸

در چهارمین روز درگیری‌ها، حساب کاربری اکس نیروهای دفاعی اسرائیل روز سه‌شنبه (۱۸ میزان) اعلام کرد که بیش از ۹۰۰ اسرائيلی در حملات حماس کشته شده‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین هم گفته در حملات اسرائیل به نوار غزه ۷۰۴ فلسطینی جان خود را از دست داده‌اند.

نیروهای دفاعی اسرائیل همچنین گفت که دو هزار و ۷۴۱ شهروند این کشور در این حملات زخمی شده‌اند. طبق آمار وزارت بهداشت فلسطین، در حملات تلافی‌جویانه اسرائيل هم سه هزار و ۹۰۰ فلسطینی زخمی شده‌اند.

اسرائیل گفته است که حماس بیش از ۴۵۰۰ راکت به سوی این کشور شلیک کرده و هزار و ۳۵۲ هدف را نشانه گرفته است.

تایمز اسرائیل گزارش داد که ارتش این کشور نیز شب گذشته بیش از ۲۰۰ نقطه را در نوار غزه هدف قرار داد.

در نموداری که نیروهای دفاعی اسرائيل پخش کرد، آمده است که تاکنون ۵۰ خانواده اسرائیلی مطلع شده‌اند که اعضای آن‌ها به دست نیروهای حماس گروگان گرفته شده‌اند.

گیلعاد اردان، نماینده اسرائیل در سازمان ملل نیز گفت که ۱۰۰ تا ۱۵۰ اسرائیلی هم‌اکنون در اسارت شبه‌نظامیان حماس در نوار غزه هستند.

وزیر دفاع اسرئیل روز دوشنبه (۱۶ میزان) دستور محاصره کامل غزه را صادر کرد و همچنین گفت که از انتقال غذا، برق و سوخت به آنجا جلوگیری شود.

سازمان ملل متحد نیز گزارش داد که در پی حملات اسرائیل به نوار غزه، ۷۹۰ خانه تخریب شده‌اند، پنج هزار و ۳۰۰ ساختمان آسیب دیده‌اند و دسترسی ۴۰۰ هزار نفر به منابع آبی قطع شده است.

هم‌زمان آسوشیتدپرس به نقل از مقام‌های اسرائیلی گزارش داد که تا اکنون بیش از هزار و ۵۰۰ جسد متعلق به شبه‌نظامیان حماس در خاک اسرائیل پیدا شده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
دیدگاه
خبرها
نگاه ژرف

رادیو

پادکست‌ها