ولودیمیر زلنسکی از دونالد ترامپ برای سفر به اوکراین دعوت کرد

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۱۴

رئیس جمهور اوکراین از امریکا خواست که کمک‌های بیشتر در اختیار این کشور قرار دهد.

در عین حال، زلنسکی از دونالد ترامپ، از امیدهای جدی جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۴ درخواست کرد که به اوکراین سفر کند تا وسعت جنگ با روسیه را از نزدیک مشاهد کند.

ترامپ از منتقدان جدی ادامه کمک‌ها به اوکراین است که در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، احتمالا دردسری بزرگ برای اوکراین خواهد بود.

زلنسکی بار دیگر هشدار داد که اگر امریکا در کمک‌های خود به اوکراین جدیت نشان ندهد، احتمالا پای واشنگتن در یک جنگ بزرگتر در اروپا کشیده خواهد شد.

زلنسکی به تلویزیون ان‌بی‌سی که متن آن یکشنبه نشر شد، گفت: «اگر روسیه بتواند ما را میان بردارد، به اعضای ناتو حمله خواهد کرد و آن گاه فرزندان و دختران شما مجبور می‌شوند که با آن بجنگند.»

دعوت از ترامپ برای سفر به اوکراین تلاشی از جانب زلنسکی برای متقاعد کردن جمهوری‌خواهان نیز است که تمایل شان به حمایت بدون قیدوشرط و نامحدود مالی و نظامی از اوکراین کاهش یافته است.

در حال حاضر، ترامپ به رغم چندین پرونده در دادگاه‌های امریکا، نامزدی محبوب در میان رای‌دهندگان جمهوری‌خواه است.

رئیس جمهور امریکا از کانگرس خواسته است که لایحه ۱۰۶ میلیون دالری را تایید کنند که بخش عمده آن به اوکراین و اسرائیل کمک خواهد شد. اما، جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان تنها با کمک مالی به اسرائیل موافقت کرده اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
معدن طلا
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها