نتانیاهو بار دیگر تاکید کرد 'هیچ آتش‌بسی بدون آزادی گروگان‌ها وجود نخواهد داشت'

یکشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۱

نخست‌وزیر اسرائيل بار دیگر تاکید کرد که هیچ آتش‌بسی در جنگ کشورش با حماس، بدون آزادی گروگان‌های نزد این گروه اعلام نخواهد شد.

بنیامین نتانیاهو همچنین از رهبران غرب خواست که اگر نگران آینده کشورهای خود و خاورمیانه‌اند، علیه حماس بایستند.

نخست‌وزیر اسرائیل در یک نشست خبری خطاب به کشورهای غرب گفت: «جنگ ما، جنگ شماست. در این جنگ ما باید پیروز شویم، هم به خاطر خودمان و هم به خاطر شما.»

آقای نتانیاهو گفت که گروه حماس به گفته او بخش جدایی‌ناپذیر «جبهه ترور» جمهوری السلامی ایران است، امنیت کشورهای غرب را به خطر می‌اندازد.

نخست‌وزیر اسرائيل همچنین اذعان کرد که در حالی که بسیاری از کشورهای غرب از اسرائيل حمایت می‌کنند، اختلاف‌نظرهایی به ویژه به دلیل فشارهای عمومی وجود دارد.

با این حال او تصریح کرد که «هیچ فشار بین‌المللی ایمان ما را به درستی راه‌مان تغییر نخواهد داد.»

آقای نتانیاهو بار دیگر تاکید کرد که اسرائیل پس از جنگ کنترول امنیتی بر غزه را حفظ خواهد کرد، زیرا به گفته او «سکولار بودن اسرائیل به نابودی حماس وابسته است.»

او گفت که اسرائيل باید همیشه حق دنبال کردن اهداف تروریستی در غزه داشته باشد.

این در حالی است که سیستم درمانی غزه در آستانه فروپاشی قرار گرفته و درگیری‌های حماس و اسرائیل در نزدیکی بیمارستان‌های شمال این باریکه ادامه دارد.

هلال احمر فلسطین هشدار داد تانک‌های اسرائیلی به ۲۰ متری بیمارستان القدس در نوار غزه رسیده‌اند.

هلال احمر فلسطین افزود «تیراندازی مستقیم» به بیمارستان باعث ایجاد رعب و وحشت میان کسانی شده است که به این مرکز پناه آورده‌اند.

منابع فلسطینی صبح شنبه ۲۰ عقرب خبر دادند ارتش اسرائیل سه بیمارستان در نوار غزه را به محاصره خود در آورده است. بنا بر اعلام این منابع، برقراری ارتباط با بیمارستان شفا ممکن نیست.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.