امریکا به دو مقر وابسته به جمهوری اسلامی در سوریه حمله کرد

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۲

لوید آستین، وزیر دفاع امریکا اعلام کرد که ارتش این کشور با حمله‌های هوایی دو مقر جمهوری اسلامی و گروه‌های وابسته به آن را در سوریه هدف قرار داد.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، این حملات چهار کشته و زخمی برجای گذاشت.

لوید آستین گفته دستور حمله از سوی جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا صادر شد.

به گفته وی، هدف یک مرکز آموزشی در نزدیکی شهر ابوکمال و یک خانه امن در نزدیکی شهر میادین بود.

وزیر دفاع امریکا گفت: «رییس‌جمهوری اولویتی بالاتر از امنیت نیروهای ایالات متحده ندارد».

او تاکید کرد: این اقدام برای «روشن ساختن اینکه امریکا از خود، نیروهایش و منافعش دفاع می‌کند»، صورت گرفته است.

رویترز به نقل از منابع محلی گزارش داد یکی از حمله‌‌ها اردوگاهی را که از سوی شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی در منطقه‌ای در غرب ابوکمال در شهر دیرالزور اداره می‌شد، هدف قرار داد. حمله دیگر هم در نزدیکی پل در شهر میادین، نزدیک مرز عراق و پایگاه شبه‌نظامیان وابسته به حکومت ایران صورت گرفته است.

این سومین حمله در این ماه است که امریکا تلاش می‌کند به حملات پهپادی و موشکی علیه نیروهای خود در سوریه و عراق که در پی جنگ اسرائیل و حماس آغاز شده پاسخ دهد.

نیروهای امریکا و متحدانش در هفته‌های اخیر دست‌کم ۴۰ بار در عراق و سوریه از سوی نیروهای تحت حمایت حکومت ایران مورد حمله قرار گرفته‌اند و حداقل ۴۵ سرباز امریکایی دچار آسیب‌های مغزی یا جراحات جزئی شده‌‌اند.


ایالات متحده ۹۰۰ سرباز در سوریه و ۲۵۰۰ سرباز دیگر در همسایگی آن در عراق دارد که مامورند برای جلوگیری از ظهور دوباره داعش به نیروهای محلی مشاوره و کمک نظامی دهند.

حملات شامگاه یکشنبه امریکا به جمهوری اسلامی در سوریه در حالی صورت گرفت که نگرانی‌ها از گسترش جنگ اسرائیل و حماس و تبدیل آن به جنگی تمام‌عیار در منطقه در پی افزایش تنش‌ها ادامه دارد.خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
پرونده‌ی اینترپل

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.