عضو پارلمان ایالتی نوردراین وستفالن: در آلمان به دشمنان آدم‌ها و طالبان فضا داده می‌شود

جمعه ۱۴۰۲/۰۸/۲۶

رئیس فراکسیون حزب سبزها در پارلمان ایالتی نوردراین وستفالن آلمان حضور مقام طالبان در شهر کلن را «غیرقابل قبول» خواند.

تیم آخترمایر با انتقاد از ورود عبدالباری عمر، رئیس اداره غذا و داروی طالبان گفت که در آلمان به «دشمنان آدم‌ها» فضا داده می‌شود.

این سیاستمدار آلمانی در شبکه اکس نوشت: «در آلمان به دشمنان آدم‌ها و طالبان فضا داده می‌شود. این نیاز به حداکثرِ شفاف‌سازی دارد.»

این عضو پارلمان ایالتی نوشت که ادعای اتحادیه ترکی-اسلامی مبنی بر بی‌اطلاعی از حضور و سخنرانی عبدالباری عمر در مرکز این اتحادیه در شهر کلن برای او «غیر قابل باور» است.

وزارت خارجه آلمان نیز حضور و سخنرانی این مقام طالبان در یک مرکز اسلامی در شهر کلن را محکوم و اعلام کرد در حال بررسی چگونگی ورود او به آلمان است

عبدالباری عمر، رئيس اداره غذا و ادویه طالبان روز پنجشنبه در میان جمعی از افغان‌ها در یک مرکز اسلامی در شهر کلن آلمان سخنرانی کرد.

اتحادیه ترکی-اسلامی برای امور دینی، که آقای عمر در یکی از ساختمان‌های آن در شهر کلن سخنرانی کرد، در اعلامیه‌ای نوشت که از اعتماد این اتحادیه «سوءاستفاده» شده است.

این اتحادیه افزوده که یک انجمن افغان‌ها برای برگزاری مراسم دینی درخواست کرده بود، اما این مراسم به همایش سیاسی تبدیل شد و فردی در آن سخنرانی کرد که برای این اتحادیه «ناشناخته» بود.

این اتحادیه گفته از گزارش رسانه‌ها مطلع شده که این فرد عضو سابق رژیم طالبان بوده است.

هئیت مدیره این اتحادیه این سخنرانی را نقض قرارداد و «تجاوز» شمرده و افزوده است که از این اتفاق «شوکه» شده و از محتوای این سخنرانی «قاطعانه فاصله می‌گیرد.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
خبر ورزشی
خبرها
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.