نخست‌وزیر بریتانیا متهم است که گفته بجای قرنطینه سراسری، بگذارید مردم در اثر کووید بمیرند

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۹

در جلسه روز دوشنبه رسیدگی به مدیریت بحران کووید-۱۹ در بریتانیا، ریشی سونک، نخست‌وزیر بریتانیا متهم شد که در جلسه‌ای در حضور یک مشاور ارشد حکومت گفته است که به جای قرنطینه سراسری در بریتانیا برای بار دوم، «بگذارید که مردم بمیرند.»

به گزارش رویترز، پاتریک والانس، مشاور ارشد علمی حکومت بریتانیا در دوران کووید-۱۹، در روز ۲۵ اکتوبر ۲۰۲۰ یادداشتی درباره جلسه‌ای با بوریس جانسون، نخست‌وزیر وقت و ریشی سونک، وزیر مالیه وقت، در دفتر خاطرات خود نوشته بود. در این جلسه درباره اعمال مجدد قرنطینه عمومی بحث شد.

والانس به نقل از دامنیک کومینگز، مشاور ارشد بوریس جانسون در دفتر خود نوشت: «ریشی فکر می‌کند که بگذارید مردم بمیرند و این کار مشکلی ندارد.»

والانس به جلسه تحقیق گفت که او شخصاً این سخن را مستقیماً از آقای سونک نشنیده است اما این چیزی است که آقای کومینگز از آن جلسه به او گفت.

سخنگوی نخست وزیر از ابرازنظر درباره این اتهام جدی خوداری کرد و گفت که قرار است در جلسه رسیدگی به مدیریت کووید مواضعش را بیان کند.

این تحقیق پاسخ حکومت به همه‌گیری ویروس کرونا را بررسی می‌کند که بخش‌های بزرگی از اقتصاد بریتانیا را تعطیل کرد و جان بیش از ۲۲۰ هزار نفر را نفر گرفت.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
خبرها
خبر ورزشی
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.