هشدار مقام پاکستانی: اگر طالبان اقدامی نکند پاکستان بر پناهگاه‌های شبه‌نظامیان حمله می‌کند

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۹

جان اچکزی، وزیر اطلاعات بلوچستان گفت اگر طالبان افغان مانع فعالیت‌های شبه‌نظامیان پاکستانی در خاک افغانستان نشود، «پاکستان به مخفیگاه‌های تروریست‌ها رفته و به آنها درس عبرت خواهد داد.»

او گفت برای پاکستان «جرم تروریست‌ها و حامیان‌شان» یکی است.

به گزارش روزنامه دان، اچکزی روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در کویته از بی‌تفاوتی طالبان در برابر فعالیت‌های تحریک طالبان پاکستان شدیداً انتقاد کرد و این گروه را تهدید کرد. او گفت که طالبان افغان «به جای مهار تروریسم، به شبه نظامیان مخفیگاه و تسلیحات پیشرفته داده است.»

طالبان افغان بارها درخواست اخراج یا جلوگیری از فعالیت‌های تحریک طالبان پاکستان را رد کرده و معضل تی‌تی‌پی را ناشی از مشکلات داخلی پاکستان دانسته است. نخست وزیر پاکستان نیز دیروز در پاسخ به این استدلال گفت که طالبان افغان می‌دانند تی‌تی‌پی در افغانستان است و در این کشور حملات خود را بر نیروهای پاکستانی برنام‌ریزی می‌کند.

انوار الحق کاکر بدون توضیحی بیشتر گفت که حکومت پاکستان نهایتاً به بی‌تفاوتی طالبان و حملات تی‌تی‌پی پاسخ خواهد و از طالبان خواست که شبه نظامیان پاکستانی را تحویل بدهد یا کنترول کند.

وزیر اطلاعات و فرهنگ بلوچستان متهم کرد که «فرماندهان سطح پایین طالبان[افغان] در کنار آنها[تی‌تی‌پی] قرار دارند.»

اوایل این ماه، انوارالحق کاکر نخست‌وزیر پاکستان گفت که از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان، «تروریسم ۶۰درصد و حملات انتحاری ۵۰۰ درصد در پاکستان افزایش یافته است.»

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

گفت‌وگوی ویژه
خبرها
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها