تایمز آف اسرائیل: احتمالا با حماس بر سر آزادی پنجاه گروگان و وقفه در جنگ توافق می‌شود

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۳۰

روزنامه تایمز آف اسرائیل سه‌شنبه به نقل از یک منبع در حکومت اسرائیل از احتمال توافق برای آزادی‌سازی ۵۰ گروگان از نزد حماس و آتش‌بس چهار روزه در غزه خبر داد.

این منبع گفت اسرائیل به ازای آزادی گروگان‌ها وقفه در درگیری‌ها را تمدید خواهد کرد.

روزنامه تایمز آف اسرائیل گزارش داد که انتظار می‌رود در توافق جدید با حماس، ۵۰ شهروند اسرائیلی که اکثرا زن و کودک اند، در گروه‌های ۱۲ تا ۱۳ نفره در روز آزاد شوند.

این منبع گفت که تمام نهادهای امنیتی اسرائیل از این توافق حمایت کرده‌اند.

همزمان با این خبر، دفتر نخست وزیری اسرائیل اعلام کرد که کابینه جنگ حکومت برای تصویب این توافق تشکیل جلسه داده است. با این‌حال، بنیامین نتانیاهو در پیامی ویدیویی گفته است که توافق برای رهایی گروگان‌ها به معنای پایان جنگ در غزه نیست و این کشور نبرد را تا نابودی حماس ادامه خواهد داد.

دو حزب راست افراطی شریک حکومت قرار بود به این توافق رای منفی دهند، اما به نظر می‌رسد که احتمالاً اکثر اعضای کابینه ۳۸ نفره به این توافق رای مثبت بدهند.

آقای نتانیاهو بعداز ظهر سه‌شنبه به گروهی از سربازان گفت: «ما در حال پیشرفت هستیم. فکر نمی‌کنم حتی در این لحظه چیز بیشتری بگویم، اما امیدوارم به زودی خبرهای خوبی در راه باشد.»

اسرائیل نیز به نوبه خود حدود ۳۰۰ زن و نوجوان فلسطینی را آزاد خواهد کرد و به کرانه باختری و بیت‌المقدس شرقی باز خواهد گرداند.

طبق این توافق، آزادی گروگان‌های اسراییلی و زندانیان فلسطینی جنگ را به مدت چهار روز متوقف می‌کند و اجازه ورود سوخت بیشتر به نوار را می‌دهد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

سپړنه
خبرها
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها