سارنوالان افغان خواستار رسیدگی به پرونده پناهندگی همکاران خود در پاکستان شدند

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۳۰

اعضای انجمن دادستان‌های افغانستان می‌گویند که در انتظار رسیدگی به پرونده مهاجرتی شان در پاکستان، از حقوق انسانی خود محروم شده‌اند.

آنها در بیانیه‌ای خواستار توجه سازمان‌های مهاجرتی و کشورها به دوسیه‌ پناهندگی و رسیدگی به مشکلات شان شده‌اند.

سارنوالان افغان می‌گویند که آنان، به ویژه همقطاران زن آنها، علاوه بر از دست دادن کار و شغل خود مورد تعقیب و جستجوی گروه‌های تبهکار و مجرمی قرار دارند که با بازگشت طالبان به قدرت از بند رها شده‌اند.

این انجمن با ابراز نگرانی از وضعیت دادستان‌های افغانستان در بیانیه خود نوشته است که بعد از تسلط طالبان بر افغانستان ۳۷ دادستان افغان به گونه مرموز کشته شده‌اند.

براساس اطلاعاتی که این نهاد ارائه کرده است، بیش از ۴۵ نفر از سارنوال افغان تحت نظارت، توقیف و شکنجه طالبان به سر می‌‌برند.

این انجمن براساس مشاهدات اعضای خود می‌گوید که دادستان‌های متواری از انتقام‌گیری طالبان و گروه‌های تروریستی، اکنون در پاکستان با مشکلات حقوقی شدید روبه‌رو اند.

دادستان‌های مهاجر در پاکستان می‌گویند که به دلیل وضعیت حقوقی خود نمی‌توانند به خدمات اجتماعی و بهداشتی درست دسترسی داشته باشند.

انجمن دادستان‌های افغانستان می‌گوید که عدم پیگیری پرونده‌های پناهجویان توسط آژانس ملل متحد در امور پناهندگان، مهاجران افغان را در موقعیتی آسیب‌پذیر و پرخطر قرار می‌دهد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
کلکین
نگاه ژرف

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.