یک مقام ارشد گروه حماس از ایلان‌ماسک برای بازدید از غزه دعوت کرد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

یک روز پس از دیدار ایلان ماسک، میلیاردر امریکایی و مالک شرکت تسلا از محل حملات گروه حماس در اسرائیل، یک مقام ارشد حماس سه‌شنبه، از او دعوت کرد تا از نوار غزه برای مشاهده میزان ویرانی‌های ناشی از بمباران‌های ارتش اسرائیل هم دیدن کند.

اسامه حمدان، یکی از رهبران ارشد حماس روز سه شنبه، در یک نشست خبری در بیروت، پایتخت لبنان گفت که از ایلان ماسک دعوت می‌کند تا با رعایت موازین عینی از نوار غزه بازدید کند تا ادامه «قتل عام و ویرانی» انجام شده علیه مردم غزه را نیز مشاهده کند.

آقای حمدان می‌گوید که اسراییل در ۵۰ روز جنگ بیش از ۴۰ هزار تن مواد منفجره را بالای خانه‌های مردم غزه ریخته است. او از رییس جمهور امریکا هم خواست که در روابط خود با اسراییل بازبینی کند و از حمایت این کشور دست بردارد.

مالک غول رسانه اجتماعی اکس روز دوشنه، ۶ قوس، پس از آنکه در پی تایید یک توئیت ضد یهودی مورد انتقاد قرار گرفت، به اسراییل سفر کرده و از محل حمله گروه حماس دیدن کرد. او در این سفر وعده داد که هرگونه اقدام لازم را برای جلوگیری از یهودستیزی انجام خواهد داد.

بعد از هفت هفته درگیری، حالا دو طرف بر سر آتش بس موقت بشردوستانه برای تبادل اسیران و ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه توافق کرده اند.

تاکنون ۱۲۰۰ اسراییلی وبیش از ۱۴ هزار فلسطینی در این جنگ کشته شدند. اسرائیل گفته پس از پایان آتش بس موقت به جنگ علیه حماس ادامه خواهد داد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبر ورزشی
جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.