مسابقات قهرمانی جام کریکت زیر سن ١٩ سال آسیا از فردا آغاز می‌شود

پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

رقابت‌های ٥٠ آوره قهرمانی کریکت زیر سن ١٩ سال آسیا در امارات متحده عربی آغاز می‌شود. تیم کریکت زیر سن نوزده سال افغانستان در نخستین مسابقه، فردا به مصاف هندوستان می‌رود. هشت تیم افغانستان، هندوستان، بنگلادیش، جاپان، نیپال، پاکستان، سریلانکا و امارات در این مسابقات حضور دارند.

ورزشگاه بین‌المللی ٢٥ هزار نفری کریکت دبی میزبان مراحل ابتدایی این رقابت‌ها است. مسابقات در دو گروه A و B برگزار می‌شود.

در گروه اول تیم‌های افغانستان، هندوستان، نیپال و پاکستان حضور دارند و در گروه دوم نیز بنگلادیش، جاپان، سریلانکا و امارات متحده عربی هستند.

در بین این هشت تیم، تیم‌های افغانستان، بنگلادیش، هندوستان، پاکستان و سریلانکا عضو دائمی شورای بین‌المللی کریکت هستند و تیم‌های جاپان، نیپال و امارات این شرایط را ندارند.

به ادعای شورای کریکت آسیایی، در میان استعدادهای نوظهور کریکت آسیا، «اُدی ساهاران» از هندوستان، «سعد بیگ» از پاکستان و «ناصر خان» از افغانستان جزو چهره‌های پر امید در این مسابقات هستند.

این رقابت‌ها به عنوان یک ویترین معرفی استعدادهای آینده کریکت است و در گذشته بازیکنان بزرگی مثل ویرات کوهلی، بابر اعظم، عرفان پتان و... از همین مسابقات خود را به دنیای کریکت معرفی کردند.

افغانستان در نخستین دیدار به مصاف هندوستان می‌رود که پیش از این پنج بار در این سطح با یکدیگر مسابقه داده‌اند. از پنج بازی گذشته، سه بار هندوستان پیروز بوده و دو بار نیز افغانستان برنده شده است.

در پنج مسابقه دو تیم در تمام رقابت‌ها، هندوستان هر پنج مسابقه اخیرش را برده و افغانستان سه برد و دو شکست داشته است.

برنامه بازی‌های افغانستان در مرحله گروهی:

افغانستان – هندوستان (١٧ قوس ١٤٠٢)

افغانستان – نیپال (١٩ قوس ١٤٠٢)

افغانستان – پاکستان (٢١ قوس ١٤٠٢)

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها