لاوروف: روسیه نسبت به قبل از جنگ با اوکراین، قدرتمندتر شده است

دوشنبه ۱۴۰۲/۰۹/۲۰

وزیر خارجه روسیه روز یکشنبه (۱۹ قوس) در سخنرانی مجازی خود در مجمع دوحه ۲۰۲۳ اعلام کرد که کشورش نسبت به قبل از شروع جنگ با اوکراین قدرتمندتر شده است.

سرگئی لاوروف گفت مقصر جنگ روسیه با اوکراین، ایالات متحده امریکا است.

به گزارش خبرگزاری تاس، آقای لاروف گفت نتیجه جنگ با روسیه که امریکا از طریق اوکراین به راه انداخت، از همان اول قابل مشاهده بود؛ نتیجه کلیدی برای ما و همچنین دیگران این بود که روسیه بسیار قوی‌تر از قبل شده است.

پس از آغاز جنگ روسیه علیه اوکراین، جمهوری اسلامی ایران در تامین پهپادهای نظامی به یاری این کشور شتافت.

تا کنون بارها اسناد مختلفی درباره این همکاری منتشر شده، اما مقامات جمهوری اسلامی در تریبون‌های عمومی این موضوع را تکذیب کرده‌اند.

با این حال نمایندگان پارلمان جمهوری اسلامی ایران روز گذشته با لایحه موافقتنامه همکاری در حوزه امنیت اطلاعات بین جمهوری اسلامی و روسیه موافقت کردند.

ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفته که این لایحه «ظرفیتی برای نمایش توانمندی ایران در موضوع امنیت اطلاعات است.»

ایران، روسیه و چین همواره از سوی دولت‌های غربی به انجام حملات سایبری به زیرساخت‌ها و ارگان‌های دولتی و غیردولتی کشورهای خارجی محکوم شده‌اند. کلودیا پلاتنر، رییس اداره فدرال امنیت اطلاعات آلمان (BSI)، پیشتر نسبت به خطرات فزاینده حمله‌های سایبری ایران، روسیه و چین علیه این کشور هشدار داد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
فرهنگ افغانستان

رادیو

پادکست‌ها