رئیس سازمان استخبارات اوکراین: حملات روسیه تا فصل بهار به طور کامل متوقف یا ضعیف خواهد شد

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۰

رئیس استخبارات اوکراین روز سه‌شنبه گفت حملات روسیه در جبهه شرق در اوایل فصل بهار به طور کامل ضعیف یا پایان خواهد یافت.

کایریلو بودانوف با اشاره به تشدید حملات نیروهای روسی گفت: «اکنون زمان حرکت دشمن است که تمام می‌شود و حرکت ما شروع خواهد شد.»

بودانوف پیش از این نیز مدعی شده بود که ارتش روسیه در سال جاری میلادی «ضعیف‌تر از حد انتظار» ظاهر شده است. او گفت برخلاف تصور همه، ارتش و اقتصاد روسیه ضعیف است.

مسکو در پاییز گذشته حملات خود را در بخش شمال‌شرقی اوکراین در خط مقدم تشدید کرده است. بودانوف دستاوردهای نیروهای روسی را کم اهمیت جلوه داد و گفت که آنها تنها به «چند پیشروی در برخی جبهات» و نزدیک شهر آودیوکا دست یافته‌اند.

با این‌حال مقامات نظامی اوکراین اخیراً از افزایش فعالیت نظامی روسیه در بخش‌های طولانی خط مقدم به طول ۱۰۰۰ کیلومتری در شرق و جنوب اوکراین خبر داده اند.

ضدحمله اوکراین که در آگست ۲۰۲۳ آغاز شد، هیچ پیشرفت بزرگی نداشته است. مقامات اوکراینی میدان‌های مین و خطوط دفاعی گسترده روسیه و تاخیر در تامین تسلیحات از غرب را مقصر دانسته‌اند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بارها گفته است که نیروهایش به تمام اهداف خود در آنچه مسکو «عملیات نظامی ویژه» خود در اوکراین می‌نامد، دست خواهند یافت.

پوتین می‌گوید که نیروهای خود را به اوکراین فرستاده است تا امنیت روسیه را در برابر آنچه که وی غرب متخاصم و متجاوز می‌خواند، تقویت کند.

کی‌یف و متحدان غربی‌اش می‌گویند این حرف بی‌معنی است و مسکو درگیر یک جنگ تجاوزکارانه و غصب سرزمینی است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
نگاه ژرف
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.