خشم سناتورهای امریکایی از شبکه‌های اجتماعی بخاطر ناتوانی در حفاظت کودکان از سواستفاده جنسی

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۲

سناتورهای امریکایی در نشستی با مدیران شبکه‌های اجتماعی، آنها را به ناتوانی در حفاظت کودکان از سواستفاده جنسی در پلتفرم‌های‌شان متهم کردند.

لیندسی گراهام، سناتور امریکایی به مارک زاکربرگ، رئیس متا گفت دستان شما و شرکت‌های دیگر «به خون آلوده است.»

جلسه روز چهارشنبه قانون‌گذاران امریکایی تلاشی است برای رسیدگی به نگرانی‌های والدین و کارشناسان بهداشت روانی که معتقدند شبکه‌های اجتماعی سود را نسبت به اقدامات محافظتی برای دور نگه‌داشتن کودکان از آسیب‌های پلتفرم‌های‌شان ترجیح می‌دهند.

لیندسی گراهام در این نشست خطاب به رئیس شرکت متا گفت که هرچند قصد آنها چنین نبوده اما شبکه‌های تحت مدیریت او و سایر شبکه‌های اجتماعی، دستان‌شان «آلوده به خون» است و محصولی ارائه کرده‌اند که «مردم را می‌کشد.»

در این جلسه در کنار مارک زاکربرگ، لیندا یاکارینو، مدیر عامل شبکه اکس، ایوان اشپیگل، مدیر عامل سنپ، شو زی چو، مدیر عامل تیک‌تاک و جیسون سیترون، مدیر عامل دیسکورد نیز شهادت دادند.

سناتور دیک دوربین با استناد به آمار «مرکز ملی کودکان مفقود و مورد سواستفاده قرار گرفته» از افزایش «اخاذی جنسی» کودکان در شبکه‌های اجتماعی انتقاد کرد. او گفت «رشد آزاردهنده» بهره‌کشی جنسی از کودکان ناشی از تغییرات در فناوری است.

در این نشست خانواده‌های شماری از کودکانی که در شبکه‌های اجتماعی آسیب دیده‌اند نیز حضور داشتند. رئیس شرکت متا رو به آنها کرد و گفت: «به خاطر همه چیزهایی که کشیده‌اید، معذرت می‌خواهم.»

مدیران شبکه‌های اکس و تیک‌تاک نیز درباره اقدامات‌شان در آینده برای حفاظت کودکان از سواستفاده جنسی در این شبکه‌ها توضیح دادند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
دیدگاه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.