امریکا از حملات بیشتر بر شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی خبر داد

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۵

مشاور امنیت ملی کاخ سفید یکشنبه گفت پس از کشته شدن سه سرباز امریکایی توسط یک گروه نیابتی ایران، امریکا قصد دارد حملات بیشتری انجام دهد و حملاتش تازه شروع شده است.

حوثی‌های یمن نیز گفت حملات امریکا پای آن را به درون باتلاقی در منطقه خواهد کشاند.

به دنبال کشته‌شدن سه سرباز امریکایی در حمله پهپادی یک گروه عراقی بر پایگاهی در اردن، امریکا در دو روز گذشته بر مواضع ایران و شبه نظامیان وابسته به آن در عراق، سوریه و یمن حمله کرده است.

جِک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در گفت‌وگو با شبکه ان‌بی‌سی گفت: «ما قصد داریم حملات بیشتری انجام دهیم تا پیام ما روشن باشد که اگر به نیروهای ما حمله شود و افراد ما کشته شوند، امریکا به آن پاسخ خواهد داد.»

او با اشاره به «کارزار نظامی دوامدار» امریکا علیه گروه‌های نیابتی ایران تصریح کرد که این حملات «آغاز و نه پایان واکنش های ما بوده، و گام‌های بیشتری برخواهیم داشت.»

ایالات متحده و بریتانیا دیروز، شنبه در دومین روز از عملیات خود علیه گروه‌های مرتبط با ایران، حملاتی را علیه ۳۶ هدف حوثی‌ها در یمن انجام دادند.

همچنان، امریکا به بیش از ۸۵ هدف مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و گروه‌های تحت حمایت ایران در عراق و سوریه حمله کرده است.

محمد عبدالسلام، سخنگوی حوثی‌ها هم هشدار داد حملات امریکا و اسرائیل به مواضع این گروه در یمن، این دو کشور را به درون باتلاقی در منطقه خواهد کشاند.

او گفت تصمیم حوثی‌ها در حمایت از غزه «قاطعانه و اصولی» است و تحت تاثیر این حملات تغییر نخواهد کرد.

عبدالسلام واشنگتن و لندن را از گشودن جبهه جدیدی از درگیری‌ها در خاورمیانه بر حذر داشت و افزود حملات صورت گرفته به یمن، سوریه و عراق تنها به «آتش تنفر» مردم منطقه از امریکا دمیده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

پیشه‌ور
جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.