تیم ملی تکواندوی افغانستان دو مدال از رقابت‌های آزاد تکواندو فجیره کسب کرد

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۶

تیم ملی تکواندوی افغانستان از مسابقات آزاد بین‌المللی فجیره امارات متحده عربی دو مدال برنز کسب کرد. محسن رضایی و حکمت الله زین دو ملی‌پوش افغانستان پس از چند پیروزی مقابل حریفان، توانستند روی سکو بروند. این رقابت‌ها با حضور ١٨٩٧ تکواندوکار از ٤٥ کشور جهان در شهر فجیره برگزار شد.

به گزارش فدراسیون تکواندو، محسن رضایی ملی‌پوش وزن دوم تیم ملی تکواندوی افغانستان در این رقابت‌ها مقابل ورزشکاران کشورهای قزاقستان، امارات متحده عربی و فلسطین به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد.

رضایی در نیمه‌نهایی مقابل مهدی حاج موسایی از ایران مغلوب شد و به مدال برنز رسید.

حکمت الله زین تکواندوکار وزن چهارم افغانستان نیز با شکست نمایندگان کشورهای قزاقستان، تکواندوکار تیم مهاجران فدراسیون جهانی تکواندو و نماینده اردن پیروز شد و به نیمه‌نهایی راه یافت. ورزشکار افغان در این مرحله مقابل تکواندوکار اوزبیکستان شکست خورد و به مدال برنز رسید.

رامین امینی در وزن اول، ابتدا حریفانی از قزاقستان و اوزبیکستان را شکست داد و در دور سوم مغلوب نماینده پاکستان شد و به مقام پنجم رسید.

امید سهاک ورزشکار وزن پنجم تیم ملی تکواندوی افغانستان نیز به ترتیب مقابل ورزشکاران ایران و قرغیزستان پیروز شد؛ اما مقابل «اولوغ‌بیک راشیدوف» دارنده مدال طلای المپیک شکست خورد و پنجم شد.

علی اکبر امیری نیز در مسابقه اول مقابل ورزشکار فرانسوی پیروز شد؛ اما در رقابت دوم رقابت را به میلاد بیگی که دو مدال طلا از مسابقات قهرمانی جهان دارد واگذار کرد.

دیگر ورزشکاران افغانستان مثل بیژن صدرزاده در وزن سوم، حسین لطفی در وزن چهارم و محمد اشرف شکران در وزن هفتم تیم ملی افغانستان، در همان دیدارهای نخست مقابل حریفان شکست خوردند و از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

تیم ملی تکواندوی افغانستان در روز هفدهم ماه مارچ ٢٠٢٤ راهی چین می‌شود تا برای کسب سهمیه بازی‌های المپیک پاریس از قاره آسیا به میدان برود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

بحث روز
خبر ورزشی
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.