افراد طالبان در شهرداری جلال‌آباد دست‌فروشان را لت‌وکوب کردند

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۶

شماری از دست‌فروشان در جلال‌آباد با فرستادن ویدیویی به افغانستان اینترنشنل گفته‌اند که طالبان «به بهانه گرفتن مالیات از آن‌ها اخاذی و زورگیری می‌کند.»

آن‌ها همچنین گفته‌اند که افراد شهرداری طالبان شماری از دست‌فروشان را به‌شدت لت‌وکوب کرده‌اند.

در این ویدیو دیده می‌شود که مردی جوان در خیابان افتاده است و دست‌فروشان و کراچی‌ران‌ها دور او حلقه زده‌اند.

برخی از دست‌فروشان دیگر هم نشانه‌های لت‌وکوب را در بخش‌هایی از بدن خود نشان می‌دهند و می‌گویند افراد طالبان آن‌ها را لت‌وکوب کرده‌اند.

به گفته آن‌ها، افراد طالبان برای «زورگیری» آمده بودند، اما پس از آنکه کارگران آماده نشدند به آن‌ها پول بدهند، به لت‌وکوب دست‌فروشان آغاز کردند.

طالبان چندی پیش کراچی‌های دست‌فروشان اطراف سینمای پامیر کابل را به رودخانه ریختند تا آن‌ها را وادار کنند که کراچی‌های دیگری از خود طالبان بخرند.

همچنین طالبان در ماه جدی با ریختن به «بازار کفایت» شهر مزارشریف دست‌فروشان را وادار کردند که بساط دست‌فروشی خود را از این بازار بردارند.

یک دست‌فروش در آن زمان در ویدیویی گفته بود که طالبان نخست شغل جایگزین ایجاد کنند، بعد از آن‌ها بخواهند که بازار را ترک کنند.

در ماه‌های گذشته گزارش‌های زیادی از شهرهای گوناگون به افغانستان اینترنشنال رسیده‌اند که نشان می‌دهند دست‌فروشان، کراچی‌ران‌ها و دکانداران در بازارها از آنچه آنان «زورگیری» و «باج‌گیری» طالبان می‌خوانند، انتقاد می‌کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

آخرین شاه ایران
خبرها
جهان‌نما
سپړنه

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.