رسانه نزدیک به سپاه پاسداران: دستگاه ویزادهی ایران نمی‌دانست ویتنی رایت ستاره پورن است

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۶

پس از خبرساز شدن سفر بازیگر پورن امریکایی به ایران، رسانه وابسته به سپاه پاسداران نوشت ویتنی رایت «از طرف هیچ ارگانی دعوت نشده است.»

تسنیم افزود او به صورت شخصی و با اخذ ویزا به ایران سفر کرد و سیستم ویزادهی از «ماهیت کاری مستهجن» او آگاه نبود.

خبرگزاری تسنیم در گزارش تصریح کرده که این بازیگر فیلم‌های پورن اکنون ایران را ترک کرده است.

اخیرا پخش عکس‌هایی که ویتنی رایت را در نقاط مختلف ایران نشان می‌داد، در رسانه‌های این کشور بحث‌های گسترده‌ای به راه انداخت.

کاربران شبکه‌های اجتماعی این رویداد را به مواضع سیاسی این بازیگر ربط دادند و نوشتند که او «پاداش نقد اسرائيل را می‌گیرد.»

مسیح علی‌نژاد، فعال شناخته شده ایرانی، در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: «جمهوری اسلامی به هر چیزی چنگ می‌زند تا خودش را حفظ کند.»

به گفته خانم علی‌نژاد، «وقتی که پای منافع و مصالح جمهوری اسلامی وسط باشد، هنرپیشه‌های فیلم‌های پورن امریکایی هم خودی و دوست آیت‌الله‌ها و سپاهیان حساب می‌شوند.»

این اتفاق از آنجایی در رسانه‌های ایرانی خبرساز شد که جمهوری اسلامی قوانین سخت‌گیرانه‌ای را در مورد رعایت حجاب در برابر زنان ایرانی به اجرا می‌گذارد.

براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، اگر زنان بدون حجاب مورد نظر رژیم ایران در انظار عمومی ظاهر شوند، با مجازات حبس روبه‌رور خواهند شد.

در سال‌های گذشته ویدیوهایی در رسانه‌ها منتشر شده که نشان می‌دهد پولیس گشت ارشاد ایران در برابر زنانی که پوشش مورد نظر این پولیس مذهبی را رعایت نکرده‌اند از رفتار خشونت‌آمیزی کار گرفته‌اند؛ رفتاری که در مواردی منجر به قتل دختران جوان در ایران شده است.

از جمله مهسا امینی، جوان ۲۱ ساله ایرانی، که در پی دستگیری از سوی گشت ارشاد در تهران در سال ۱۴۰۱ جان خود را از دست داد.

همین‌گونه آرمیتا گراوند، نوجوان ایرانی، که در میزان ۱۴۰۱ به طور مشکوکی در متروی تهران بیهوش شد و سپس جان خود را در شفاخانه از دست داد.

رسانه‌های مختلف گزارش دادند که یکی از زنان حجاب‌بان بر سر حجاب اجباری با این نوجوان مشاجره کرد و با مقاومت آرمیتا، حجاب‌بان او را هل داد و او با برخورد سرش به ستون فلزی، زمین‌خورد و بیهوش شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
سرانجام، قانون
نگاه ژرف

رادیو

پادکست‌ها