مولوی عبدالکبیر: تحریم‌ها مانع تعامل و تفاهم سیاسی طالبان با جهان شده است

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۱۹

معاون سیاسی رئيس‌الوزرای طالبان در دیدار با رئيس یوناما، تحریم‌های بین‌المللی علیه این گروه را ناعادلانه خواند.

مولوی عبدالکبیر در دیدار با رزا اوتونبایوا گفته است که این تحریم‌ها جلو تعامل، مذاکره و تفاهم سیاسی طالبان با جهان را گرفته است.

ارگ طالبان روز پنجشنه (۱۹ دلو ) در خبرنامه‌ای نوشت که رزا اوتونبایوا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان گفته جهان افغانستان را فراموش نکرده است. خانم اوتونبایوا گفته نشست دوحه فرصت خوبی برای جلب کمک‌های بشری، تامین ثبات و پیشرفت برای افغانستان است.

در خبرنامه به نقل از رئيس یوناما آمده است که در نشست دوحه فرصت برای نماینده طالبان فراهم می‌شود تا در جلسات دوجانبه و چندجانبه با نمایندگان کشورها دیدار و تبادل نظر کند.

معاون سیاسی طالبان در این نشست از رئيس یوناما خواسته است که در نشست آینده دوحه، واقعیت‌های افغانستان را بیان کند. عبدالکبیر گفته که طالبان با نکات مثبت گزارش فریدون سینیرلی اوغلو موافق است، اما این گروه با تعیین نماینده ویژه برای افغانستان مخالف است.

آقای عبدالکبیر گفته طالبان خواهان تعامل مثبت با جهان است و طالبان شرایط به رسمیت شناختن را کامل کرده است. او بار دیگر خواهان سپردن کرسی افغانستان در سازمان ملل به این گروه شده است.

قرار است در کمتر از دو هفته دیگر نشست دوحه درباره افغانستان به میزبانی سازمان ملل برگزار شود. نماینده طالبان در این نشست دعوت شده است، اما مقام‌های طالبان گفته‌اند که در مورد شرکت در این نشست رایزنی می‌کنند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
گفت‌وگوی ویژه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.