نماینده طالبان در مراسم دیدار خامنه‌ای با سفیران کشورهای اسلامی در تهران شرکت کرد

جمعه ۱۴۰۲/۱۱/۲۰

فضل‌محمد حقانی، نماینده طالبان در تهران در مراسم دیدار علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی با سفرای کشورهای اسلامی در ایران شرکت کرد.

وبسایت رهبر جمهوری اسلامی ایران، تصاویر این دیدار را که روز پنجشنبه (۱۹ دلو) انجام شده، منتشر کرده است.

بر اساس اطلاعاتی که در وبسایت رهبر جمهوری اسلامی منتشر شده، علی خامنه‌ای در این دیدار درباره وضعیت غزه و سیاست اسرائیل سخنرانی کرده است.

علی خامنه‌ای خطاب به سفرا گفته: «آنچه دولت‌ها وظیفه دارند، قطع کمک سیاسی و تبلیغاتی و تسلیحاتی و کالاهای مصرفی به رژیم صهیونیستی است؛ این وظیفه‌ دولت‌ها است. آنچه ملت‌ها وظیفه دارند، فشار بر دولت‌ها است تا این وظیفه‌ بزرگ را انجام دهند.»

حضور سفیر طالبان در این دیدار و سخنرانی خامنه‌ای درباره غزه در حالی است که حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه جمهوری اسلامی، طالبان را بخشی از «محور مقاومت» در منطقه دانسته است.

حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه ایران برای افغانستان اخیرا در مصاحبه‌ با یک شبکه دولتی در ایران گفت اگر نیاز باشد لشکر انتحاری طالبان به حمایت از مردم فلسطین به نوار غزه خواهد رفت.

مقامات طالبان به طور رسمی به این اظهارات نماینده ویژه ایران پاسخ ندادند اما یک رسانه متعلق به استخبارات طالبان به نام المرصاد نوشت ایران به حزب‌الله لبنان دستور جنگ بدهد یا خودش به جنگ اسرائیل برود.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خبرها
بحث روز
جهان‌نما

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.