منابع در هلمند: فرمانده نیروهای ویژه ملا هبت‌الله بر زمین‌ دولتی مدرسه و مغازه ساخته است

جمعه ۱۴۰۲/۱۱/۲۰

منابع در هلمند به بخش پشتوی افغانستان اینترنشنال گفتند که فرمانده نیروهای ویژه رهبر طالبان سیصد جریب زمین دولتی را در ولسوالی نهرسراج غصب کرده و بر آن مدرسه، مسجد و مغازه ساخته است.

منابع گفتند برخی مقام‌های طالبان در هلمند نیز با او شریک‌اند.

به گفته منابع ما، این زمین در دو راهی لشکرگاه و قندهار ولسوالی نهرسراج ولایت هلمند واقع شده است.

باشندگان این منطقه گفته‌اند که این زمین متعلق به دولت است و مولوی عبدالاحد طالب، فرمانده نیروهای ویژه ملا هبت‌الله آخنده، رهبر طالبان، بر سر آن کار ساخت و ساز را آغاز کرده است.

در ویدئوهایی که ساکنان این منطقه به افغانستان اینترنشنال ارسال کرده‌اند، دیده می‌شود که در آن مسجدی به نام «مسجد جامع حضرت بلال» ساخته شده است. در بخش‌هایی از ویدئو هم مغازه‌هایی دیده می‌شود که به تازگی ساخته شده‌اند.

به گفته باشندگان این محل، مدت‌ها است که روی این زمین دولتی کشت می‌کنند، اما اکنون این فرمانده نیروهای رهبر طالبان به آن‌ها اجازه آبیاری کشتزارهای‌شان را نمی‌دهد.

یک منبع محلی در هلمند به افغانستان اینترنشنال گفت که برخی از مقام‌های طالبان در هلمند نیز با فرمانده نیروهای ویژه ملا هبت‌الله در این زمین غصب شده شریک‌اند.

مولوی عبدالاحد طالب، فرمانده نیروهای ویژه ملا هبت‌الله پیش از این والی هلمند بود

پیشتر نیز منابعی گفته بودند که ملا فاضل آخند، معاون وزیر دفاع طالبان در زمین دولتی در ناحیه هفتم شهر قندهار افزون بر ساخت مدرسه دینی، بیش از ۵۰ مغازه ساخته است.

این منابع با ارسال چندین ویدئو به افغانستان اینترنشنال گفتند که این مقام طالبان یک گورستان مردم عادی را در نزدیکی قلعه نارنج در شهر کهنه قندار غصب کرده است.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
جهان‌نما
خبرها
بحث روز

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.