اعلام فهرست نهایی نامزدان انتخابات روسیه؛ چه کسانی با پوتین رقابت می‌کنند؟

یکشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۲

کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه اسامی چهار نامزد نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را اعلام کرد.

طبق فهرست این کمیسیون، لئونید اسلوتسکی، ولادیسلاو داوانکوف و نیکولای خاریتونوف نامزدانی‌اند که با ولادیمیر پوتین در ماه مارچ امسال رقابت خواهند کرد.

به گفته کمیسیون انتخابات روسیه در مجموع ۳۳ نفر، شامل ۹ نامزد از احزاب و ۲۴ نامزد مستقل برای انتخابات ریاست‌جمهوری خود را نامزد کردند.

طبق گزارش خبرگزاری دولتی تاس، ۱۵ تن از نامزدان توانستند مدارک لازم برای نامزد شدن را به کمیسیون انتخابات ارائه کنند. اما بعداً تعدادی از آنها از رقابت کنار کشیدند و تعدادی دیگر به دلیل آنچه «جمع‌آوری امضاهای نامعتبر» خوانده شده، توسط کمیسیون انتخابات رد صلاحیت شدند.

از میان نامزدانی که رد صلاحیت شدند، یکی بوریس نادژدین از حزب «ابتکار مدنی» بود. آقای نادژدین مخالف جنگ روسیه در اوکراین است و رقیب اصلی پوتین در انتخابات آتی خوانده می‌شد.

کی‌ها برای رفتن به کرملین با پوتین رقابت کنند؟

کمیسیون انتخابات روسیه اسامی سه نامزد دیگر را در کنار ولادیمیر پوتین نشر کرده که می‌خواهند برای احراز کرسی ریاست‌جمهوری روسیه با او رقابت کنند.

ولادیسلاو داوانکوف، ۳۹ ساله، نامز «حزب مردم جدید» برای انتخابات ریاست‌جمهوری است. او معاون حزب خود و همچنین معاون دومای روسیه است. آقای داوانکوف پارسال برای شهردای مسکو خودش را نامزد کرد اما شکست خورد.

لئونید اسلوتسکی، ۵۶ ساله، رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه است. او همچنین رئیس کمیته بین‌المللی دومای ایالتی است.

نیکولای خاریتونوف، ۷۵ ساله، عضو کهنه‌کار دومای روسیه است. او بیست سال بعد، برای دوم خودش را نامزد ریاست‌جمهوری روسیه کرده است. در آن زمان حدود ۱۳ درصد رای آورد و رتبه دوم را گرفت.

ولادیمیر پوتین، نامزد دیگر انتخابات روسیه رئيس‌جمهور کنونی این کشور است که از سال ۱۹۹۹ قدرت به دست دارد. او ۷۱ ساله است و همواره به عنوان نامزد مستقل در انتخابات شرکت کرده و پیروز شده است.

به گفته ناظران انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه برای ولادیمیر پوتین تنها به منزله پشت سر گذاشتن یک روند رسمی است. حمایت قاطع دولت و رسانه‌های دولتی از پوتین و همچنین نبود جریان مخالف قوی در روسیه، پیروزی او را حتمی کرده است. پوتین در واقع هیچ رقیب واقعی در انتخابات ندارد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
بحث روز
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.