مسئول سیاست خارجی اروپا از امریکا خواست تا ارسال سلاح به اسرائیل را متوقف کند

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۳

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از امریکا و دیگر متحدان اسرائیل خواست تا ارسال سلاح به اسرائیل را به خاطر جلوگیری از تلفات ملکی در غزه کاهش دهند.

او گفت امریکا به رغم آگاهی از تلفات ملکی در غزه، به حمایت نظامی از اسرائیل ادامه می‌دهد.

جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا هفته گذشته گفت که اقدامات نظامی اسرائیل در غزه بیش از حد است. مقام‌های امریکایی بارها از اسرائیل خواسته اند مواظب جان مردم ملکی فلسطینی باشد.

بورل با انتقاد از این موضع‌گیری گفت: «خوب، اگر شما باور دارید که شمار زیاد مردم[در غزه] کشته می‌شوند، پس احتمالا بهتر است که سلاح کمتر ارسال کنید تا جلو کشته شدن افراد زیادی را بگیرید.»

بورل روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری با فلیپه لازارینی، رئیس آژانس کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی در بروکسل صحبت می‌کرد.

بورل گفت: «شما چند بار تا حال شنیده اید که رهبران و وزیران خارجه کشورهای برجسته گفته باشند که افراد زیادی کشته می‌شوند؟»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از دستور تخلیه آوارگان فلسطینی در رفح از سوی حکومت اسرائیل انتقاد کرد و آن را غیرعملی دانست. بورل گفت: «آنها به کجا بروند؟ به کره ماه؟ این مردم را به کجا باید انتقال داد؟»

اسرائیل گفته است که بیرون شدن بیش از یک میلیون آواره فلسطینی از رفح برای عملیات این کشور به خاطر از بین بردن حماس ضروری است. اما، کشورهای متحد اسرائیل و ملل متحد در مورد عواقب انسانی فاجعه‌بار آغاز عملیات نظامی در رفح هشدار داده اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
خانه به دوشان
خبرها
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.