معاون شورای امنیت روسیه: ارتش روسیه مناطق بیشتری را در اوکراین به چنگ خواهد آورد

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۳

دیمیتری مدودف، مقام نزدیک به رئیس‌جمهور روسیه روز پنجشنبه با ارزیابی خوشبینانه از پیشروی نیروهای روسیه در خاک اوکراین گفت که آنها ممکن است روزی کی‌یف، پایتخت اوکراین را نیز سقوط دهند.

مدودف افزود که «ما باید خیلی سخت و جدی کار کنیم.»

دیمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق، معاون کنونی شورای امنیت روسیه، در مصاحبه با رسانه‌های روسی گفت که روسیه همچنین می‌خواهد بندر اودسا در دریای سیاه را تصرف کند.

روسیه در حال حاضر حدود یک پنجم خاک اوکراین را در اشغال دارد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفته است تا زمانی که آخرین سرباز روسی از کشورش اخراج نشود، آرام نمی‌گیرد.

روسیه می‌گوید قلمرو تحت کنترول نیروهایش در شرق اوکراین بخشی از روسیه است و هرگز آن را پس نخواهد داد.

به رغم میلیاردها دالر کمک کشورهای غربی، ارتش اوکراین در ماه‌های اخیر با بن‌بست در جبهات جنگی مواجه شده و حتا برخی از مناطق را از دست داده است. رئیس جمهور اوکراین گفته است که تاخیر امریکا و اروپا در تحویل سلاح به اوکراین در کند شدن پیشروی نیروهای اوکراینی نقش دارد.

رویترز در اوایل ماه جاری گزارش داد که پیشنهاد پوتین مبنی بر آتش بس در اوکراین برای توقف جنگ توسط ایالات متحده رد شد.

امریکا و کشورهای غربی دیگر امیدوارند که کی‌یف توان پس‌گیری مناطق از دست‌رفته‌اش را پیدا کند. اما در عین حال، برخی از سیاستمداران در این کشورها نگران اند که جنگ طولانی شده و حتا اوکراین مناطق بیشتری را در نبرد با ارتش بزرگتر و با امکانات بیشتر روسیه از دست بدهد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
دیدگاه
جهان‌نما
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.