امریکا بیش از ۵۰۰ فرد و نهاد روسی را تحریم کرد

جمعه ۱۴۰۲/۱۲/۰۴

در دومین سالروز حمله روسیه به اوکراین و به دنبال مرگ الکسی ناوالنی، امریکا بیش از ۵۰۰ فرد و نهاد روسی را تحریم کرد. آنتونی بلینکن، وزیر خارجه امریکا، گفته که این تحریم‌ها به دلیل حمله روسیه به اوکراین و مرگ آقای ناوالنی علیه مسکو وضع شده است.

به گزارش رویترز، جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا، گفته که که هدف از وضع این تحریم‌ها این است که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، «بهای شدیدتری به دلیل تجاوز به خارج از کشور و سرکوب در داخل بپردازد.»

این تحریم‌ها علیه موسسات مالی و پایگاه صنعتی نظامی روسیه وضع شده و همچنین مقام‌های زندانی را که الکسی ناوالنی در آن درگذشت، هدف قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده روز جمعه نزدیک به ۳۰۰ نفر و نهاد را هدف قرار داد، در حالی‌که وزارت امور خارجه بیش از ۲۵۰ نفر و نهاد را تحریم کرد. وزارت بازرگانی امریکا بیش از ۹۰ شرکت را به در فهرست تحریم‌های خود افزود.

سفیر روسیه در امریکا در واکنش به وضع این تحریم‌ها گفته است که تحریم‌های جدید ایالات متحده حمله به منافع اصلی روسیه است، اما مسکو به حفاظت از آنها ادامه خواهد داد.

روسیه در ۲۴ فبروری ۲۰۲۲ تهاجم نظامی علیه اوکراین را آغاز کرد. در دو سال گذشته امریکا و اتحادیه اروپا صدها فرد روس و نهادهای این کشور را تحریم کرده‌اند.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
سپړنه
خبرها
زمانی که غول‌ها رو در رو می‌شوند: نظم نوین جهانی: چین و هند

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.