متن ترانه ارسالی اسرائیل به مسابقات یوروویژن جنجال‌برانگیز شد

دوشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۷

رسانه‌های اسرائیل گزارش دادند که اگر یوروویژن خواهان تغییر متن ترانه ارسالی اسرائیل شود، این کشور از مسابقات انصراف می‌دهد.

مسئولان یوروویژن گفته‌اند که متن ترانه منتخب اسرائیل با عنوان «باران اکتبر» بیش از حد سیاسی است و آن را ارزیابی می‌کنند.

روزنامه تایمز اسرائیل گزارش داده که این کشور ادن گولن ۲۰ ساله را از تل‌آویو به عنوان نماینده خود به مسابقات یوروویژن ۲۰۲۴ معرفی کرده است.

طبق گزارش‌ها، متن ترانه اسرائیل به قربانیان حمله حماس در هفتم اکتبر به جنوب اسرائیل اشاره دارد که می‌تواند در مغایرت با قوانین یوروویژن باشد. گفته شده یوروویژن مخالف مسائل سیاسی در مسابقات است.

همزمان عرب‌نیوز گزارش داده که میکی زوهار، وزیر فرهنگ اسرائیل به برگزار کنندگان یوروویژن نامه نوشته و تاکید کرده که متن ترانه این کشور تائید شود. او گفته «اسرائیل در یکی از پیچیده‌ترین دوره‌های خود قرار دارد و این واقعیت را نمی‌توان هنگام انتخاب آهنگ نادیده گرفت.»

میکی زوهار گفته ترانه منتخب که توسط ادن گولن اجرا خواهد شد، بیانگر احساسات این روزهای مردم اسرائیل است و سیاسی نیست.

او تاکید کرده که هرگونه تصمیم برای رد صلاحیت ترانه «باران اکتبر» «رسوایی» خواهد بود.

به گزارش جروزالم پست، اسحاق هرتزوگ، رئیس‌جمهور اسرائیل هم در واکنشی گفته: حضور اسرائیل در یوروویژن مهم است. آقای هرتزوگ وعده داد: من سعی می‌کنم تا جایی که می‌توانم در این زمینه کمک کنم.

مسابقه آواز یوروویژن بین‌المللی است و از سال ۱۹۵۶ به صورت سالیانه در اروپا برگزار می‌شود. مسابقات یوروویژن امسال در سویدن برگزار خواهد شد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

خبرها
جهان‌نما
سپړنه
خبرها

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.