رئیس ارتش پاکستان از یک‌ پولیس زن برای نجات زنی از چنگ مردان خشمگین ستایش کرد

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۰۹

جنرال عاصم منیر، رئیس ارتش پاکستان از شهربانو نقوی، افسر پولیس لاهور، برای نجات زنی از دست مردان خشمگین قدردانی کرد.

روز یکشنبه مردان خشمگین با این ادعا که این زن آیه‌های قرآن را روی لباس خود چاپ کرده، او را به «کفرگویی» متهم کردند.

ارتش پاکستان روز چهار شنبه (۸ حوت) در بیانیه‌ای نوشت که جنرال منیر از شهربانو نقوی به دلیل فداکاری و عملکرد حرفه‌ای‌اش در نجات این زن، که در میان مردان خشمگین گیر مانده بود، ستایش کرد.

رئیس ارتش اهمیت حاکمیت قانون و هماهنگی اجتماعی را امر ضروری خواند و تاکید کرد زمانی که راه‌های قانونی برای رسیدگی به نگرانی‌ها و نارضایتی‌ها وجود دارد، مردم قانون را به دست خود نگیرند.

آقای منیر ضمن ستایش فداکاری‌های نهادهای امنیتی برای حفظ امنیت شهروندان پاکستان گفت که اقدامات خودسرانه مبتنی بر بدعت، نگرش جامعه را تضعیف می‌کند.

قدردانی از پولیس زن در حالی است که بعد از ظهر یکشنبه، پس از اینکه شخصی ادعا کرد که روی پیراهن یک زن آیات قرآنی چاپ شده است، مردم در اطراف او جمع شدند و او را به «کفرگویی» متهم کردند.

ویدئویی لحظه نجات این زن با حمایت شهربانو نقوی در شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده‌ای پخش شد و بسیاری از کاربران در پاکستان و خارج از آن از جمله در افغانستان او را ستودند.

براساس تصاویر پخش شده، این زن در مغازه‌ای پنهان شده و از ترس می‌لرزد. در آن زمان یک تیم پولیس به رهبری شهربانو نقوی به محل می‌رسد و با مردان خشمگین درگیر می‌شود و زن را در میان جمعیت با تدابیر امنیتی به حوزه پولیس می‌برد.

خبرهای بیشتر

پربیننده‌ترین ویدیوها

جهان‌نما
بحث روز
خبر ورزشی

رادیو

پادکست‌ها

خانه‌اى براى صداى شما

فیلم‌ها و صداهای خود را برای ما ارسال کنید.